Peter Klimant Správy

Jeho práca neostala bez povšimnutia: Učiteľ z Moraviec sa môže tešiť z krásnej pocty!

Práca učiteľa je náročná a mnohokrát nedocenená. Skupine pedagógov z nášho kraja sa však dostalo krásnej pocty, keď za svoju dobre odvádzanú prácu dostali ocenenie priamo od župy. Medzi poctenými nechýbal ani učiteľ zo Zlatých Moraviec. Toto je jeho meno...

Ilustračný obrázok k článku Jeho práca neostala bez povšimnutia: Učiteľ z Moraviec sa môže tešiť z krásnej pocty!
Zdroj: Dnes24.sk

Pred pád dňami slávili učitelia svoj sviatok – Deň učiteľov. Pri tejto príležitosti Nitriansky samosprávny kraj slávnostne ocenil 27 pedagógov z gymnázií a stredných odborných škôl. Ocenenie z rúk podpredsedu župy Juraja Horvátha prevzali pedagógovia z Nitry, Komárna, Nových Zámkov, Šale, Topoľčian, Šurian, Levíc, Tlmáč, Šiah a pocta sa ušla i pre jedného učiteľa zo Zlatých Moraviec. Oceneným pedagógom z nášho mesta je Štefan Končal zo Strednej odbornej školy technickej.

Podpredseda župy poďakoval učiteľom za ich prácu a zdôraznil, že kvalitné vzdelávanie prináša pozitíva pre celú spoločnosť. „Práve preto je dôležité prácu pedagógov oceniť. Pretože rozhodujúcim faktorom a kľúčom k dobrému vzdelaniu je učiteľ a preto je práve toto povolanie také výnimočné,“ skonštatoval Horváth.

Ako pripomenul, školstvo patrí k prioritám nášho kraja, ktorý sa snaží prispieť k tomu, aby stredné školy v Nitrianskom kraji dokázali vychovávať absolventov schopných pokračovať vo vysokoškolskom štúdiu, prípadne sa uplatniť na trhu práce. „Tento cieľ nemôžeme dosiahnuť bez adekvátneho vybavenia škôl a bez kvalitných učiteľov. S tým súvisí aj otázka adekvátneho odmeňovania pedagógov a ich postavenia v spoločnosti. Je nesporné, že sú to kľúčové skutočnosti pre motiváciu učiteľov k novým pracovným aktivitám. Veríme, že aj v otázkach odmeňovania nastane zvrat k lepšiemu,“ uviedol Horváth.

Čítajte tiež:

Za svoje zásluhy dostala ocenenie rovno od ministra: Veľká pocta pre učiteľku z Moraviec!

Foto: NSK

Zdroj: tasr/dnes24

Učitelia z Nitrianskeho kraja získali ocenenia za svoju prácu
2
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM