Futbal

Futbalisti AS Trenčín vyhrali v sobotňajšom zápase 5. kola skupiny o udržanie nad FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:1. Poskočili tak na deviate miesto a pred Skalicou vedú o jeden bod.

Ilustračný obrázok k článku Ivan Galád po prehre s Trenčínom: Aj keď sme v ťažkej situácii, tak toto ZVLÁDNEME!
Zdroj: FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble

Víťazný gól domácich strelil v prvej minúte nadstavenia Chinonso Emeka. Ten istý hráč zariadil v rovnakom čase remízu v predošlom stretnutí proti Michalovciam. V sobotu skóroval krátko po tom, čo jeho tím nevyužil pokutový kop a hostia tak zostali na jedenástom mieste. To znamená baráž s druhým najlepším tímom druhej ligy. Na Skalicu strácajú štyri body, no pred posledným Liptovským Mikulášom majú päť kôl pred koncom sezóny pohodlný 11-bodový náskok.

Čo na to tréneri?

František Straka, tréner AS Trenčín: „Prvý polčas sa mi vôbec nepáčil. Boli sme nervózni, robili sme chyby, zle sme pokrývali priestory na ihrisku, zbytočne sme odovzdávali loptu. Bol to pre mňa sklamanie. Cez polčas som dôrazne hráčom povedal, čo od nich chcem. V druhom polčase sme už hrali jednoduchšie. Sme veľmi radi za víťazstvo.“

Ivan Galád, tréner ViOn-u: „Nerobím to často, ale chlapcov musím pochváliť. Budem sa vyjadrovať len k nim, nevyjadrím sa ani k domácim, ani k rozhodcom. Moji hráči ponúkli dobrý futbal. ViOn je silný klub a aj keď sme v ťažkej situácii, tak toto zvládneme.“

AS Trenčín – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:1 (0:0)

Góly: 70. Pires, 90.+1. Emeka – 6. Čerepkai. Rozhodovali: Kružliak – Hancko, Štofik, ŽK: Bainovič, Emeka, Stojsavljevič, Kukučka – Demitra, Sloboda, Čonka, Bednár

Trenčín: Kukučka – Yem, Pires, Bagin, Stojsavljevič – Bainovič (67. Oladoye), Hollý, Gajdoš (81. Lavrinčík) – Azango (90.+1. Kmeť), Emeka, Soares

Zlaté Moravce-Vráble: Lukáč – Suľa, Toml, Bednár, Čonka – Čerepkai (89. Brenkus), Duga – Almeida (77. Ikugar), Demitra (56. Pinte), Mondek – Sloboda