Peter Klimant Rôzne

Ich úspechy neostali bez povšimnutia: TÝMTO študentom z Moraviec sa ušlo veľkej pocty

Za tvrdú drinu prišla odmena. Najlepší študenti Nitrianskeho kraja získali za svoje dosiahnuté úspechy významné ocenenie. Nechýbali medzi nimi ani Zlatomoravčania. Komu sa ušlo veľkej pocty?

Ilustračný obrázok k článku Ich úspechy neostali bez povšimnutia: TÝMTO študentom z Moraviec sa ušlo veľkej pocty
Zdroj: Dnes24.sk

Študenti z viac ako 30 stredných škôl v Nitrianskom samosprávnom kraji (NSK) si v utorok prevzali ocenenia za študijné výsledky, ktoré dosiahli počas školského roka. Cenu získalo 52 žiakov gymnázií a stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti NSK za účasť a úspechy v olympiádach, stredoškolskej odbornej činnosti, umeleckých, športových a odborných súťažiach.

Zo Zlatých Moraviec si ocenenia prezvali traja študenti. V kategórií „odborné súťaže“ ho získali Tomáš Kútik a Peter Chren, obaja zo Strednej odbornej školy polytechnickej. V kategórií „umelecké súťaže“ ocenenie dostal Matúš Maraček z Obchodnej akadémie.

Ako pripomenul podpredseda NSK Juraj Horváth, zmyslom už tradičného oceňovania najlepších študentov je snaha motivovať aj ďalších žiakov k tomu, aby sa čo najaktívnejšie zapájali do olympiád, slovenských i zahraničných súťaží, kde sa dokážu presadiť a dosiahnuť často výrazné úspechy. Dobré výsledky by však podľa Horvátha študenti nedosiahli bez pomoci a opory svojich pedagógov.

„Preto úspechy študentov sú aj úspechy ich učiteľov. Viac ako 50 ocenených žiakov z viac ako 30 stredných škôl svedčí o tom, že vo väčšine našich škôl pôsobia zanietení a obetaví pedagógovia, na ktorých môžeme byť oprávnene hrdí. Sme hrdí aj na vás, milí žiaci, a ďakujeme vám, že v dnešnej konzumnej dobe ste si stanovili náročné ciele a dokázali ste prekonať aj množstvo prekážok, aby ste ich dosiahli,“ dodal Hrováth.

Zdroj: tasr/dnes24

Foto: Nitriansky samosprávny kraj

Za tvrdú drinu prišla odmena: Kraj odmenil najlepších študentov
2
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM