Kultúra

Hudba a dobrá nálada: Obcou Topoľčianky prešiel fašiangový sprievod, FOTO

Fašiangové obdobie finišuje. V neďalekých Topoľčiankach si jeho záver užili v tradičnom štýle. Ulicami dedinky prechádzal fašiangový sprievod.

Ilustračný obrázok k článku Hudba a dobrá nálada: Obcou Topoľčianky prešiel fašiangový sprievod, FOTO
18
Galéria
Zdroj: Ivan Klbik

V neďalekých Topoľčiankach bolo veselo. Po roku tu ľudia opäť oslávili záver fašiangov v tradičnom štýle. V sobotu obcou prechádzal veselý fašiangový sprievod. Ten postupne prechádzal, rovnako ako každý rok, všetkými ulicami dedinky.

Dokopy tak prešiel úctyhodných trinásť kilometrov. O dobrú zábavu a hudbu sa postarali členovia folklórnej skupiny Topoľnica a dychovej hudby Podhrušovan, ktorí boli vyobliekaní i v topoľčianskych krojoch. V známej dedinke tak vyčarovali tú pravú fašiangovú veselicu so všetkým, čo k tomu patrí. Ako to tam presne vyzeralo si môžete pozrieť v našej priloženej fotogalérii.

Fašiangy boli odjakživa symbolom veselosti a zábavy, taktiež označovali obdobie, ktoré ukončovalo priadky, a za ktorým nasledovalo tkanie. Boli a sú akýmsi premostením medzi časom Vianoc a predveľkonočným obdobím. Fašiangové obdobie sa začína od Troch Kráľov a trvá do Popolcovej stredy. Je v podstate obdobím prechodu od zimy k jari.

Fašiangový sprievod obcou Topoľčianky 2019
18
Galéria
Zdroj: Ivan Klbik
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM