Peter Klimant Futbal

Futbalisti ViOn-u sa postavili proti Podbrezovej: Opatrný duel s minimom streleckých šancí

V sobotňajšom 8. kole najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy sa zlatomoraveckí futbalisti postavili proti hráčom z Podbrezovej. Na divákov čakal vyrovnaný a mierne nezáživný duel.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti ViOn-u sa postavili proti Podbrezovej: Opatrný duel s minimom streleckých šancí
Zdroj: TASR

Hostia sa dostali v 39. min do zložitej situácie. Za úmyselnú ruku, ktorou dokonca vtlačil loptu do siete, videl Mujkoš druhú žltú kartu, vzápätí červenú a hrať s desiatimi tak dlhý čas neveštilo pre Moravce nič dobré. Až dovtedy sa diváci nudili, chýbala futbalová krása a obe mužstvá sa uspokojili s akýmsi živelným pretláčaním lopty v strede poľa. Len jediný raz trafil z diaľky slabo Nworah bránku v 7. min a odvtedy kvitla na ihrisku bezradnosť. S húfnym bránením nemali obe mužstvá problém, z neho vyrážali do protiútokov, ktoré sa väčšinou končili ďaleko od šestnástky.

V 38. min po centri hľadal J. Pančík v šestnástke Nworaha, brankár Kováč musel pohotovo zasiahnuť a bola to jedna z mála situácií, ktorá vyplavila adrenalín. Železiarom by sa zišlo víťazstvo ako soľ, aby sa zbavili tabuľkového suseda, rovnako však uvažovali aj hostia a asi aj preto si zvolili príliš opatrný spôsob hry. Po zmene strán sa očakávalo, ako zareagujú hráči na nerovnovážny počet. V 49. min si zaslúžila potlesk nepresná strela Podia spoza šestnástky, no až po hodine hry sa domáci vynútili väčší tlak. Na ich škodu, vyplýval skôr z náhodilosti a nemal dlhé trvanie.

V 73. min prvýkrát v zápase Orávik trafil domácu bránku, viacmenej neškodne, vzápätí sa na druhej strane do nádejnejšieho postavenia pretlačil Nworah, no jeho strela trafila len hradbu tiel. Najväčšiu šancu zápasu po strele J. Pančíka spálil v 78. min Vaščak, keď brankár Kováč smer jeho strely zblízka pozične výborne vykryl. Zápas miestami až podpriemernej úrovne skĺzol do remízového konca, v 84. min sa ešte zrodila štandardka po faule Nikoliča na Nworaha, strelu Podia zo 17 metrov však Kováč vyrazil na roh. V 87. min mal Vaščak na nohe rozhodnutie a aj túto situáciu ovplyvnila pomalosť a nepresnosť.

Hlasy po zápase

Branislav Mráz, tréner Zlatých Moraviec: „Strata koncentrácie pri vylúčení, Mujkoš si už niečo vypočul, bol to skrat. Náš cieľ bol jasný, uspieť, hráči mali v nohách prehru v Žiline, tam nám súper nastavil zrkadlo. Snažili sme sa presadiť zbraňami Podbrezovej, s dobrou organizáciou hry, vyrovnať sa v bojovnosti, v rýchlom prechode do útoku. Zápas nebol z našej strany až do vylúčenia zlý, aj keď tých šestnástkových situácií veľa nebolo. Po vylúčení nášho hráča sme sa sústredili na defenzívu, fungovala aj súčinnosť s brankárom. Škoda, že sme neboli nebezpečenejší v útoku, vieme, že zápasy možno vyhrávať aj v podčíslení. Chýbali nám aj individuálne prieniky, na druhej strane treba pochváliť súdržnosť mužstva.“

Jaroslav Kentoš, tréner Podbrezovej: „Celý zápas sa mi nepáčil pohyb hráčov, Vaščak nebol úplne v poriadku, mal dve tri výborné príležitosti, nie je v pohode. Karašovi chýbala herná prax, tempo zápasu, aj keď nebolo vysoké, nezvádol. Zápas mal dve časti, pred a po vylúčení. Najskôr sa hralo medzi šestnástkami, potom sme vsadili na dvoch klasických útočníkov, viazla nám však kombinácia, dôraz v zakončení, predfinálová a finálová fáza, všetko bolo upracované, s bodom nie sme spokojní.“

ŽP Šport Podbrezová – ViOn Zlaté Moravce 0:0

Rozhodca Leško, ŽK: Mujkoš, Orávik, ČK: 39. Mujkoš po druhej ŽK za úmyselnú ruku, 2125 divákov.

Zostavy a striedania:

ŽP Šport Podbrezová: Maťašovský – Andrič, Kupčík, Minčič, Greško – J. Pančík, M. Pančík, Podio, Gál Andrezly (64. Harvilko) – Karaš (46. Vaščak) – Nworah

ViOn Zlaté Moravce: Kováč – Pavlenda, Nikolič, Mujkoš, Chren – Orávik, Sabo, Duričič, Mikinič (82. Szöke) – Valenta (46. Charizopulos), Ďurica (70. Pavelka)

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM