Futbal

Tréner Benkovský po remíze s Ružomberkom: Je dôležité, že pribúdajú body, FOTO

Futbalisti MFK Ružomberok remizovali v 18. kole Fortuna ligy s FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:1.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Benkovský po remíze s Ružomberkom: Je dôležité, že pribúdajú body, FOTO
9
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

V 6. min. sa do lopty tesne za domácou šestnástkou oprel Kyziridis a Krajčírik strelecký pokus vytesnil na roh. V 18. min. mal na druhej strane plné ruky práce Kira, keď z osemnástich metrov dobre vypálil Takáč. Ešte väčšie umenie musel gólman ViOn-u vytiahnuť o šesť minút neskôr, keď ratoval svoj tím pri šanci Boďu, ktorého pred bránou našiel Fabiš.

V 30. min. sa už, ale na opačnom póle ihriska, menilo skóre, keď po prihrávke Slobodu, skóroval Švec.

Liptáci potom zvýšili obrátky, tlačili sa dopredu, ale do prestávky si žiadnu príležitosť na zmenu stavu nevypracovali, keď na kompaktnú obranu súpera nedokázali nájsť recept. Hneď po otvorení druhej polky, pred bránou MFK osamotený Kyziridis pálil z prvej, ale v neľahkej pozícii mu strela absolútne nesadla.

Ružomberok mal potom zápasové opraty vo svojich rukách, lenže zväčša jeho úsilie končilo len pred pokutovým územím Moravčanov, ktoré prehusťovali priestor a mysleli predovšetkým na kvalitnú defenzívu. V 77. min. po páde prenikajúceho Gereca v šestnástke ViOn – u hlavný rozhodca Ochotnický nariadil pokutový kop proti Zlatým Moravciam, ktorý potom po dlhšej diskusii s hráčmi hostí a so svojim asistentom Hrmom odvolal. V 87. sa Ružomberčania predsa dočkali vyrovnania, po prihrávke Fabiša.

Ako zhodnotil zápas tréner Ľuboš Benkovský? Dočítate sa to na druhej strane!

18. kolo: MFK Ružomberok – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:1