Kultúra

Farebná jeseň v Arboréte Mlyňany: Deti sa môžu tešiť na špeciálne podujatie

V Arboréte Mlyňany si počas jesene pripravili pre najmenších návštevníkov zaujímavý program. Deti sa môžu tešiť na špeciálne tvorivé dielne.

Ilustračný obrázok k článku Farebná jeseň v Arboréte Mlyňany: Deti sa môžu tešiť na špeciálne podujatie
Zdroj: TASR

Arborétum Mlyňany pripravuje aj túto jeseň pre našich najmenších zaujímavé podujatie pod názvom Farebná jeseň v Arboréte Mlyňany, ktoré bude prebiehať v termíne od 16. do 19. októbra.

Ako uvádza vedenie arboréta, podujatie je príležitosťou pre deti spoznávať jesennú krásu drevín – rozmanitú farebnosť ich listov, rôznorodosť tvarov a farieb plodov. Deti sa môžu tešiť na tvorivé dielne. „Pri príležitosti Stredoeurópskeho dňa stromov si žiaci môžu zasadiť svoj vlastný stromček, ktorý si zoberú domov. Výsadba stromčekov bude prebiehať na detskom ihrisku, kúsok od kaštieľa,“ uvádza arborétum.

Na tvorivé dielne a podujatie „Zasaď si svoj strom“ je potrebné sa vopred nahlásiť na uvedené tel. čísla: tvorivé dielne, Ing. Estera Zahradníková, 0911 217 384, „Zasaď si svoj strom“, koordinátorka Sylvia Straková, 0911 197 345.

Počas podujatia bude v kaštieli Arboréta Mlyňany SAV inštalovaná aj výstava krojov z Požitavia. „Dňa 18. októbra 2018 ponúkame návštevníkom možnosť poradenstva so záhradnou architektkou, v predajni, v čase 9:00h – 13:30h,“ vedenie arboréta informuje o ďalšom lákadle.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM