Peter Klimant Rôzne

Dotýkajú sa vaše stromy elektrického vedenia? Zbystrite pozornosť, elektrikári vydali výzvu

V prípade, že máte na pozemku stromy či kríky, ktoré zasahujú do elektrického vedenia, zbystrite pozornosť. Západoslovenská distribučná vyzýva ľudí, aby si s nimi urobili poriadok.

Ilustračný obrázok k článku Dotýkajú sa vaše stromy elektrického vedenia? Zbystrite pozornosť, elektrikári vydali výzvu
Zdroj: TASR

Západoslovenská distribučná vyzýva všetkých vlastníkov, nájomcov, alebo správcov nehnuteľností, na ktorých sa nachádzajú nadzemné i podzemné elektrické vedenia v správe Západoslovenskej distribučnej, aby odstránili a okliesnili stromy a iné porasty, ktoré ohrozujú bezpečnosť alebo spoľahlivosť elektrických vedení.

Podľa informácií, ktoré Západoslovenská distribučná spoločnosť zverejnila na webe nášho mesta, tak treba spraviť do 28. februára. V prípade, že tento termín prešvihnete, o odstránenie a okliesnenie stromov a porastov sa postará samotná spoločnosť.

Pri odstraňovaní je kvôli bezpečnosti potrebné vypnúť elektrické vedenie. Ak teda plánujte „očistu“ od zelene pod elektrickým vedením, nezabudnite kontaktovať Západoslovenskú distribučnú minimálne 25 dní pred realizáciou týchto prác.

„Včasné a správne orezanie stromov má zásadný vplyv na kvalitnú a bezpečnú dodávku elektrickej energie aj pre vaše odberné miesto,“ upozorňuje Západoslovenská distribučná

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM