Peter Klimant Správy

Dostali sa do parlamentu, no úspech nezožali všade: 3 dediny pri Moravciach, kde úspešné strany nedostali jediný hlas!

Víťazi i porazení sú už známi. V parlamentných voľbách uspelo celkovo 8 politických strán, ktoré získali nad 5% platných hlasov. Úspešným politickým zoskupeniam sa však nedarilo všade rovnako. Čo sa týka nášho okresu, dokonca niektoré z nich niekde aj úplne pohoreli.

Ilustračný obrázok k článku Dostali sa do parlamentu, no úspech nezožali všade: 3 dediny pri Moravciach, kde úspešné strany nedostali jediný hlas!
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Ako už dobre vieme, v sobotňajších parlamentných voľbách uspelo osem politických strán, ktoré získali nad 5% platných hlasov. Do parlamentu sa prebojovali SMER-SD, SaS, OĽaNO-NOVA, SNS, ĽS-Naše Slovensko, SME RODINA, MOST – HÍD a #SIEŤ.

V Zlatých Moravciach si najviac hlasov vydobyl SMER-SD (35,23% ), za ním nasledovala SNS (12,10%) a tretiu priečku obsadila SaS (11,10%). Strane Roberta Fica sa darilo aj v známych obciach v okolí nášho mesta, no vysokú podporu tu dosiahli aj iné strany, ktorým sa podarilo prebojovať do parlamentu.

Nie všetkým sa však v našom okrese darilo rovnako. A niektoré úspešné strany u nás dokonca aj niekde úplne pohoreli. Bugárovci nezískali ani jediný hlas v troch dedinách Zlatomoraveckého okresu a strana SaS v jednej. Veď si to pozrite:

Obec Parlamentné strany s 0 %
Malé Vozokany MOST-HÍD
Veľké Vozokany MOST-HÍD
Zlatno MOST-HÍD, SaS

Foto: ilustračné

Zdroj: Štatistický úrad SR

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM