Veronika Kalinová Rôzne

Doma nám už je teplúčko: V Zlatých Moravciach sa začala vykurovacia sezóna

Jesenné ochladenie si nevyžiadalo iba ďalšie vrstvy oblečenia pri prechádzkach mestom, ale aj zakúrenie v domácnostiach. Na konci septembra sa začala vykurovacia sezóna už aj v Zlatých Moravciach.

Ilustračný obrázok k článku Doma nám už je teplúčko: V Zlatých Moravciach sa začala vykurovacia sezóna
Zdroj: Webnoviny.sk

V Zlatých Moravciach je dodávateľom tepla Prvá energetická a teplárenská spoločnosť. „Podľa platnej vyhlášky vykurovacie obdobie začína 1. septembra príslušného kalendárneho roka a končí 31. mája nasledujúceho roka,“ uviedla spoločnosť. Avšak toto vymedzené obdobie je len orientačné. Na začatie vykurovacej sezóny je potrebné splnenie viacerých podmienok.

Kedy sa začína vykurovať?

„Teplo na vykurovanie začne dodávateľ tepla dodávať, ak vonkajšia priemerná denná teplota vzduchu vo vykurovacom období klesne počas dvoch za sebou nasledujúcich dní pod 13 °C a podľa predpovede vývoja počasia nemožno očakávať zvýšenie vonkajšej priemernej dennej teploty v nasledujúcom dni nad túto hodnotu,“ upresňuje zlatomoravský dodávateľ tepla.

Ak sa oteplí, kúriť sa nebude

Dodávateľ tepla však môže prerušiť vykurovanie, ak nie sú splnené nasledujúce podmienky. „Dodávka sa prerušuje, ak vonkajšia priemerná denná teplota vzduchu vo vykurovacom období vystúpi počas dvoch za sebou nasledujúcich dní nad 13 °C a podľa predpovede vývoja počasia nemožno očakávať pokles vonkajšej priemernej dennej teploty v nasledujúcom dni pod túto hodnotu,“ upozorňuje dodávateľ.

„V tomto roku sme začali vykurovaciu sezónu dňa 20. septembra, kedy boli splnené podmienky na začatie vykurovania,“ informovala Prvá energetická a teplárenská spoločnosť.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM