Samospráva

Dočká sa rekonštrukcie? Mesto chce dať vymeniť okná na budove daňového úradu

Mesto chce dať vymeniť okná na svojej budove, v ktorej sídli zlatomoravský daňový úrad. Samospráva sa uchádza o peniaze z ministerstva financií.

Ilustračný obrázok k článku Dočká sa rekonštrukcie? Mesto chce dať vymeniť okná na budove daňového úradu
Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Zlaté Moravce sa uchádza o nenávratný finančný príspevok na výmenu okien na budove, v ktorej sídli Daňový úrad v Zlatých Moravciach. Mesto sa o peniaze uchádza na základe výzvy Ministerstva financií Slovenskej republiky.

„V rámci realizácie projektu by boli na budove vymenené okná v hodnote približne 23 550 eur. Mesto môže získať dotáciu vo výške maximálne 15 000 eur a na projekte sa musí podieľať finančnými prostriedkami minimálne vo výške 10 % z celkových nákladov, čo predstavuje minimálnu čiastku 2 355 eur,“ informuje radnica. Rozdiel medzi celkovými nákladmi, poskytnutou dotáciou a sumou na spolufinancovanie v predpokladanej výške 8 550 eur bude podľa nej hradený z rozpočtu mesta.

Ministerstvo financií vydalo podobnú výzvu aj minulý rok. Aj vtedy sa naša samospráva uchádzala o dotáciu pre výmenu okien na daňovom úrade. Vlani však mesto so svojou žiadosťou úspešné nebolo.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM