Peter Klimant Správy

Dobré správy zo zlatomoraveckej nemocnice: Toto číslo vás určite poteší!

Dobré správy zo zlatomoraveckej mestskej nemocnice. Zo špitálu prišli pozitívne čísla, podľa ktorých sa nášmu mestskému zdravotníckemu zariadeniu darí hospodáriť so ziskom.

Ilustračný obrázok k článku Dobré správy zo zlatomoraveckej nemocnice: Toto číslo vás určite poteší!
Zdroj: Dnes24.sk

Mestská nemocnica prof. MUDr. Rudolfa Korca v Zlatých Moravciach dosiahla v prvom polroku tohto roka zisk vo výške 11 591 eur. „Pod pozitívny výsledok sa podpísali najmä kroky vedenia nemocnice a vyššia efektívnosť nastavených procesov“, skonštatoval riaditeľ nemocnice Martin Cimrák.

„Podarilo sa nám naplniť cieľ vyrovnaného hospodárenia a to aj napriek zvýšeniu platov zdravotníkov. Je potrebné však dodať, že na časť mzdových nákladov prispieva mesto Zlaté Moravce ako zriaďovateľ nemocnice,“ povedal Cimrák. V ďalšom období sa chce nemocnica sústrediť na stabilizáciu a postupné znižovanie svojich záväzkov. Popritom plánuje investovať do rekonštrukcie technického zázemia, čo by malo priniesť ďalšie úspory najmä v nákladoch na energie.

V minulom roku hospodárila zlatomoravská nemocnica so stratou 66 475 eur. Hospodársky výsledok sa oproti predchádzajúcemu účtovnému roku zlepšil z pôvodných 545 000 eur o 87 percent. Podľa správy audítora boli záväzky príspevkovej organizácie mesta o 645 361 eur vyššie ako majetok. Záväzky organizácie predstavovali ku koncu minulého roka 1 369 milióna eur, z toho 1 058 milióna eur po lehote splatnosti.

Mestská nemocnica prof. MUDr. Rudolfa Korca, ktorej zriaďovateľom je mesto Zlaté Moravce, je poslednou mestskou nemocnicou na Slovensku. Disponuje 95 lôžkami na troch lôžkových oddeleniach, troma nelôžkovými oddeleniami a 12 špecializovanými ambulanciami poskytujúcimi zdravotnú starostlivosť širokému regiónu so 45 000 obyvateľmi. Ku koncu minulého roka mala nemocnica 199 zamestnancov.

Čítajte tiež:

Mestská nemocnica v Moravciach slávi veľké jubileum: TAKTO vyzerala vo svojich začiatkoch

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM