Peter Klimant Krimi

Divoké chvíle na sídlisku: Mladík (20) zaútočil na policajtov nožmi, došlo až na streľbu!

Mladík (20) zo Zlatomoraveckého okresu pod vplyvom alkoholu podľa polície zaútočil na mužov zákona kuchynskými nožmi, jedného z nich dokonca zasiahol. Napokon došlo až na policajnú streľbu a mladého muža strážcovia poriadku spacifikovali!

Ilustračný obrázok k článku Divoké chvíle na sídlisku: Mladík (20) zaútočil na policajtov nožmi, došlo až na streľbu!
Zdroj: TASR

Policajný vyšetrovateľ obvinil z útoku na verejného činiteľa 20-ročného mladíka z okresu Zlaté Moravce. „Mladík je obvinený z toho, že v obci Zavar, na Veľkonočný pondelok asi o 14.00 h, zaútočil nožmi na policajtov. Hliadka Obvodného oddelenia PZ Zavar bola vyslaná na zákrok na sídlisko Poronda,“ informuje policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Ako ďalej povedala, mladý muž si sám privolal políciu, nakoľko podľa jeho slov, napadol svoju priateľku. Na zakročujúcich policajtov podľa polície zaútočil dvomi kuchynskými nožmi, pričom jedného z nich zasiahol do holene a spôsobil mu bodnú ranu. „Útoky a vyčíňanie páchateľa pokračovali aj na voľnom priestranstve pred bytovkou. Privolané posily príslušníkov pohotovostnej motorizovanej jednotky použili na odvrátenie útoku páchateľa varovný výstrel do vzduchu a následne ho spacifikovali. Pri zákroku kládol aktívny odpor, pričom zranil ďalších dvoch policajtov. Tí utrpeli ľahšie zranenia,“ uviedla Kredatusová.

Muž (20) bol následne predvedený na policajný útvar, kde bol zadržaný a umiestnený v cele policajného zaistenia.„Ak ho súd uzná vinným, hrozí mu odňatie slobody na 3–8 rokov. Jeho priateľka, ktorá bránila vo vykonaní služobného zákroku, je riešená za neuposlúchnutie výzvy policajta v priestupkovom konaní. Obaja mladí ľudia boli pod vplyvom alkoholu, mužovi bol odobratý biologický materiál na zistenie iných toxických látok,“ dodala hovorkyňa.

Foto: ilustračné

Zdroj: Policajný zbor SR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM