Rôzne

Cayleen Lea, Chyrlotte aj Kemal: Aké boli netradičné mená zlatomoravských detí?

Zaujímavosti zo zlatomoravskej matriky môžu prekvapiť. Pozreli sme sa na netradičné menách bábätiek. Uverili by ste, aké mena dostali malí Zlatomroavčania?

Ilustračný obrázok k článku Cayleen Lea, Chyrlotte aj Kemal: Aké boli netradičné mená zlatomoravských detí?
Zdroj: TASR

Výber krstného mena pre svoje dieťa nie je ľahká záležitosť. Veď predsa ostane vašej ratolesti na celý život. Treba si ho preto dobre premyslieť, aby sa nestalo, že vaše potomstvo sa na vás raz obráti s výčitkami.

Minulý rok sa v našom meste dávali bábätkám rôzne mená. U chlapcov najviac bodoval Sebastián a u dievčat Timea. Mnohí rodičia z nášho mesta však nechceli ostať pri zaužívaných klasikách a volili trošku „netradičnejšie“ mená. Práve na tie sme sa pozreli.

Rok 2018 bol v Zlatých Moravcaich skutočne bohatý na netradičné mená. V zozname mien zo zlatomroaveckej matriky sme objavili hneď niekoľko pozoruhodných, nie veľmi rozšírených krstných mien.

U dievčat sme našli Anabel, Arina, Cayleen Lea, Chyrlotte, Mária Lurdes a Skarleta. Medzi chlapcami boli netradičné mená ako Alan, Alino, Armando, Armani, Bryan, Dimitrij, Kemal aj Pravoslav.

Ak sa vám teda narodilo dieťa a túžite po mene, ktoré bude naozaj pútať pozornosť, zo zoznamu vyššie si určite niečo vyberiete.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM