Richard Pročka Kultúra

Blíži sa najväčšie turistické podujatie jari

Zahájenie turistickej sezóny v Topoľčiankach bude tradične prepojené s veľkým dňom otvorených dverí. Svoje brány otvoria múzeá, vinári, žrebčín aj štátne lesy s ich nefalšovaným lesníckym gulášom.

1. máj je v Topoľčiankach tradičným dňom otvorenia turistickej sezóny. Tento krát sa obec so svojim kultúrno-spoločenským programom postará o zábavu návštevníkov od 10:00 do 13:00 hodiny a neskôr od 16:30. V rámci programu vystúpi aj Dychová hudba Podhrušovan, Mládežnícky dychový orchester Topoľanček a Folklórna skupina Topoľnica. Priestor medzi týmito dvoma podujatiami je venovaný Slávnostnému galaprogramu Národného žrebčína, ktorý začína o 14:00 hodine.

Obec samozrejme pre návštevníkov pripravila deň otvorených dverí v Obecnom národopisnom múzeu (otvorené od 9:00 do 15:00 hodiny), jarmočné a remeselnícke stánky a stánky s občerstvením.

Národný žrebčín v tento deň otvára už XII. ročník otvorenia novej jazdeckej, turistickej a chovateľskej sezóny. Okrem Slávnostného galaprogramu žrebčín pozýva návštevníkov aj do historickej jazdiarne a tiež možnosť prezrieť si ojedinelú hipologickú expozíciu (obe otvorené už od 9:00 hodiny).

Topoľčiansky kaštieľ ponúka okrem špeciálnych otváracích hodín (od 9:00 do 16:00 hodiny) aj množstvo sprievodných podujatí. Rozhodne pri návšteve kaštieľa nevynechajte III. ročník medzinárodnej fotografickej výstavy, ktorú organizuje **Fotoklub FoTOP Topoľčianky a ani možnosť ochutnať kvalitné vína z **Vinárskych závodov Topoľčianky. Ochutnávku v kaštieli usporiadali pri príležitosti slávnostného vyhodnotenia III. ročníka prvej čisto ženskej hodnotiteľskej súťaže vín Vienále Topoľčianky 2012.

Kto by nemal vínka dosť, nech určite zavíta do vinárskych závodov, kde má možnosť vidieť pivnice a ochutnať 50 druhov vín miestnej závodnej produkcie. O zábavu sa vo vinárskych postará živá hudba Furmani. Na deti čaká detský kútik.

Lesy SR privítajú návštevníkov vo svojom poľovníckom zámočku (otvorený od 8:00 do 16:00 hodiny). Rovnako štátne lesy ponúkajú predaj okrasných drevín a kríkov v Škôlke okrasných drevín a predaj mäsa zo zveriny v podnikovej predajni. Kto by chcel ochutnať pravý lesácky guľáš, nech neobíde ani stánok štátnych lesov v obci, kde ho budú pre vás pripravovať od skorého rána.

Nezvyčajnou atrakciou bude počas tohto dňa aj dvojhodinová jazda na bicykli – spinning. Vyskúšať si to môžete od 11.30 – 13.00 hod. na parkovisku za penziónom Hradná Stráž.

Foto: Obec Topoľčianky

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM