Rôzne

Benefičný koncert v kostole: Jeho finančný výťažok pomôže 14-ročnému Samkovi

V Zlatých Moravciach sa v závere roka 2017 uskutočnil benefičný koncert. Vyzbierané peniaze pomôžu 14-ročnému Samkovi, ktorý trpí svalovou dystrofiou.

Ilustračný obrázok k článku Benefičný koncert v kostole: Jeho finančný výťažok pomôže 14-ročnému Samkovi
9
Galéria

Koncom roka 2017, v sobotu 30. decembra, sa vo farskom kostole sv. Michala Archanjela v Zlatých Moravciach pod záštitou mladých dobrovoľníkov uskutočnil Vianočný benefičný koncert.

Tento koncert sa tu nekonal po prvýkrát. Je už dobrým zvykom, že sa Zlatomoravčania spoja a pomôžu niekomu v núdzi. Výťažok tohtoročného benefičného koncertu putoval do dedinky Jedľové Kostoľany, do rodiny 14-ročného Samka. „Samko trpí svalovou dystrofiou, ale nie je to jeho jediná diagnóza. Samko má v diagnóze aj skoliózu chrbtice v nepriaznivom štádiu či osteoporózu, čiže rednutie kostí. V súčasnosti Samuel potrebuje prístroj na dýchanie a elektrický zvlhčovač vzduchu. Cieľom koncertu preto bolo vyzbierať peniaze na kúpu elektrocentrály (záložný zdroj elektrickej energie). V Kostoľanoch sa totiž stáva, že vypadne elektrina,“ informujú organizátori koncertu.

V programe koncertu vystúpil zbor Jána Pavla I. zo Žitavian, svoje vianočné piesne predstavil aj zbor Gaudeamus zo Zlatých Moraviec a dámske duo Londuet zo Želiezoviec. Na záver zahrala rodina Behulová z Tesárskych Mlynian.

Vianočný benefičný koncert podľa slov organizátorov splnil aj tento rok svoj účel. „Vo vianočnom období sa našli ľudia, ktorí venovali svoj čas a finančné prostriedky pre niekoho, kto to potrebuje a zároveň si vychutnali pekný umelecký zážitok každého vystúpenia. Dobrá myšlienka aj tento rok priniesla svoje ovocie,“ dodali zlatomoravskí mladí dobrovoľníci.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM