Správy

Aké sú vaše príjmy? Možno práve k vám zavítajú úradníci zo štatistického úradu...

Úradníci môžu s otázkami o príjme zaklopať aj na vaše dvere. Práve teraz sa totiž začínajú zbierať údaje o výške príjmov v rôznych typoch domácností, ktoré slúžia pre štatistický úrad.

Ilustračný obrázok k článku Aké sú vaše príjmy? Možno práve k vám zavítajú úradníci zo štatistického úradu...
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk

Štatistický úrad Slovenskej republiky požiadal o spoluprácu mesto Zlaté Moravce pri realizácii zisťovania údajov pre štatistiku rodinných účtov. Celkovo bolo vybraných 150 obcí, medzi nimi aj naše mesto.

„Účelom štatistického zisťovania je o. i. získať informácie o štruktúre, výške, a vývoji príjmov fyzických osôb v rôznych typoch domácností. Výsledky zisťovania sa využijú na zabezpečenie potrieb informačného systému Štatistického úradu Slovenskej republiky, požiadaviek ministerstiev a štátnych organizácií, osobitne na poskytnutie údajov na účely posudzovania úprav súm životného minima,“ informuje Zlata Jakubovie, generálna riaditeľka sekcie zberu a spracovania dát v priemysle a terénnych zisťovaní v Banskej Bystrici.

Zisťovanie údajov už prebieha. začalo začiatkom tohto mesiaca a potrvať by malo do 30. apríla 2017. Ako ďalej uviedla Jakubovie, v tomto období vybrané domácnosti nášho mesta navštívi pracovník poverený funkciou opytovatel'a, ktorý je povinný preukázať sa v domácnostiach osobitným poverením. „Všetky informácie a názory, ktoré nám v rámci tohto zisťovania domácnosti poskytnú, budú anonymné a použité výlučne na štatistické účely,“ vysvetľuje Jakubovie, podľa ktorej za ochranu dôverných aj osobných údajov zodpovedá Štatistický úrad Slovenskej republiky.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM