Samospráva

Aj túto jeseň sa bude bojovať proti škodcom: Spustí sa celomestská deratizácia

Dvakrát do roka sa v Zlatých Moravciach konajú celomestské deratizácie. Jesenná sa začne už čoskoro.

Ilustračný obrázok k článku Aj túto jeseň sa bude bojovať proti škodcom: Spustí sa celomestská deratizácia
Zdroj: TASR

Mesto Zlaté Moravce, v záujme ochrany zdravých podmienok, zdravého spôsobu života občanov organizuje pravidelne dvakrát do roka celomestskú deratizáciu.

Jesenná deratizácia už klope na dvere. Mesto Zlaté Moravce informovalo, že bude prebiehať od 1. októbra do 31. októbra 2019.

„Cieľom deratizácie je znižovať počet nebezpečných hlodavcových škodcov, ako sú potkany a myši, ktoré sa rýchlo premnožujú a môžu byť prenášačmi viacerých ochorení zvierat či ľudí,“ vysvetľuje samospráva.

Mestá a obce sú povinné zo zákona deratizovať v objektoch a na verejných priestranstvách, ktoré sú ich majetkom alebo ich spravujú. Povinnosť majú ale aj podnikatelia.

„Podnikatelia a právnické osoby sú povinní vykonávať deratizáciu v ich alebo nimi spravovaných objektoch, v priestoroch určených na podnikanie a bývanie, v školských, zdravotníckych, športovo- rekreačných a telovýchovných zariadeniach, v zariadeniach sociálnych služieb, v skladoch, na skládkach odpadov a v kanalizačných rozvodoch,“ informuje mesto.

Urobiť tak musia v stanovenom termíne – teda počas októbra. Po vykonaní deratizácie sú právnické a fyzické osoby s oprávnením na podnikanie povinné, doručením dokladu o vykonaní deratizácie, písomne informovať mesto, konkrétne Mestský úrad – oddelenie investičnej výstavby a hospodárskej činnosti – referát životného prostredia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM