Rastislav Búgel Správy

Zverejnil investičný plán: Svet zdravia plánuje do topoľčianskej nemocnice preinvestovať poriadnu sumu

Sieť nemocníc Svet zdravia plánuje po prevzatí topoľčianskej nemocnice do 20-ročného prenájmu preinvestovať v tomto zdravotníckom zariadení viac ako 8,3 milióna eur.

Ilustračný obrázok k článku Zverejnil investičný plán: Svet zdravia plánuje do topoľčianskej nemocnice preinvestovať poriadnu sumu
Zdroj: TASR

Ak prenájom nemocnice schváli Protimonopolný úrad SR, budú podľa slov generálneho riaditeľa Sveta zdravia, a. s., Ľuboša Lopatku smerovať prvé investície do komplexnej rekonštrukcie operačných sál, nemocničných budov, tepelného hospodárstva a do modernizácie informačnej infraštruktúry a techniky.

„Okamžite po prevzatí nemocnice by sme chceli začať riešiť jej akútne problémy v medicínskych a prevádzkových oblastiach. Z nášho pohľadu má táto nemocnica veľkú perspektívu a aj v budúcnosti má plniť úlohu akútnej nemocnice pre široký okolitý región. Výhodou je tiež to, že bude môcť ihneď využívať synergie našej siete v medicínskych a prevádzkových oblastiach,“ skonštatoval Lopatka.

Podľa dlhodobého investičného plánu v topoľčianskej nemocnici sú pre Svet zdravia kľúčové viaceré projekty. Ide predovšetkým o rekonštrukciu operačných sál, vybudovanie nového urgentného príjmu, kompletnú digitalizáciu rádiológie, vybudovanie nového oddelenia multiodborovej intenzívnej starostlivosti, rekonštrukciu interného oddelenia, neurológie a oddelenia dlhodobo chorých. Nový nájomca má tiež v pláne komplexnú rekonštrukciu tepelného hospodárstva, opravy fasád, striech a výmenu okien. Okrem toho chce investovať aj do nákupu počítačovej techniky a inštalácie IT infraštruktúry.

Môže vás zaujímať:

A je rozhodnuté! Topoľčiansku nemocnicu získal do prenájmu Svet zdravia

Topoľčianska nemocnica v prvom štvrťroku so ziskom: Dosiahol vyše 260-tisíc eur

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM