Rastislav Búgel Rôzne

Zažite pravú sviatočnú atmosféru: V Nitre štartujú anjelské podujatia

Výstavu neprofesionálnych výtvarníkov s názvom Anjeli v nás a mimo nás otvoria v pondelok 30. novembra v Krajskom osvetovom centre (KOS) v Nitre. To však nie je ani zďaleka všetko.

Ilustračný obrázok k článku Zažite pravú sviatočnú atmosféru: V Nitre štartujú anjelské podujatia
Zdroj: Dnes24.sk

Všetky prezentované výtvarné diela v podobe obrazov a plastík sú inšpirované práve anjelskou tematikou, ktorú každý z tvorcov uchopil vlastným spôsobom. „Slová anjel, anjelský, spájame nielen s nadpozemskou bytosťou, ale aj s tým, kto pre nás predstavuje anjela a čo pre nás predstavuje anjela, prípadne komu hovoríme alebo koho si predstavujeme ako anjela bez krídel,“ hovorí o výstave Zdenka Smrečková z KOS.

Ako pripomenula, výstava potrvá v priestoroch strediska do 18. decembra. Počas jej trvania sa bude 3. decembra konať v KOS aj Anjelský deň. „Každý, kto zavíta v tento deň do našich priestorov v čase od 11. do 18. hodiny, bude si môcť nielen pozrieť výtvarnú výstavu, ale môže od nás odísť so svojím vlastným anjelikom. Na návštevníkov budú počas Anjelského dňa čakať lektorky, ktoré všetkých inšpirujú k výrobe vlastnoručne zhotoveného anjela, ktorého si budú môcť záujemcovia vyrobiť z keramickej hliny, drôtu, papiera, voňavých korenín, ovčej vlny a ďalších materiálov,“ uviedla Smrečková s tým, že sa počas podujatia bude niesť priestormi KOS aj vôňa čerstvo pečených vianočných anjelských oblátok, ktoré tiež prispejú k sviatočnej predvianočnej atmosfére.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM