Iné športy

Zakopnutie na domácom ľade: Topoľčany prehrali gólom v predĺžení

Topoľčianski hokejisti sa predstavili pred domácim publikom. Na svojom ľade hostili nováčika z Levíc.

Ilustračný obrázok k článku Zakopnutie na domácom ľade: Topoľčany prehrali gólom v predĺžení
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Slovenská hokejová liga mala na programe zápasy 35. kola. Do Topoľčian pricestoval tím HK Levice.

Topoľčany sa dostali do vedenia v závere prvej tretiny, keď sa presadil Laššo (1:0).

Aj úvod prostredného dejstva patril domácim. V 22. minúte skóroval Miklík a Topoľčany sa dostali do dvojgólového vedenia. Hostia odpovedali o päť minút neskôr, kedy na rozdiel jediného gólu znižoval Vorobjev (2:1). Od toho momentu boli hostia na koni. V 30. minúte sa presadil J. Šiška, aby v poslednej minúte druhej tretiny poslal hostí do vedenia Tábi (2:3).

Opäť to boli Levice, ktoré skórovali. Stalo sa tak v 48. minúte, kedy sa dostali do dvojgólového vedenia. Domáci však zbrane nezložili. Na 3:4 znižoval Pekarčík a v poslednej minúte tretieho dejstva vyrovnal Jakúbek. O všetkom sa tak malo rozhodnúť v predĺžení.

V ňom sa napokon tešili hostia, ktorým dva body zabezpečil v 64. minúte P. König.

HC Topoľčany – HK Levice 4:5 pp (1:0, 1:3, 2:1 – 0:1)

Góly: 20. Laššo (Jurák), 22. Miklík (Jurák), 53. Pekarčík (Ďurčo), 60. Jakúbek – 27. Vorobjev (P. König), 30. J. Šiška (Tábi), 40. Tábi (Sarvaš), 48. Tužinský (M. Novák), 64. P. König.

Rozhodovali: Valachovič – Kiepeš, Kollár, vylúčení: 2:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1

HC TOPOĽČANY: Kompas, Halo – Ďurčo, Bystričan, Kováčik, Hřebíček, Hrudík, Španko, Bulák, Špankovič – Podstavek, Tomčák, Kluka – Jurák, Jakúbek, Miklík – D. Gergel, Laššo, Pekarčík – Olejník, Uhnák, Kubek

HK LEVICE: M. Gajan – Bujanov, Cebák, Šturdík, M. Novák, Kohút, P. König, J. Štefanka ml., Kobolka – Tužinský, Mrázik, Vorobyev – Fominykh, J. Šiška, Tábi – Piačka, Mihálik, Gubo – Adámik, Romanov, Sarvaš

Zdroj: TASR/Dnes24.sk