Správy

Zachráňme kultúrne pamiatky: Kraj vyhlásil výzvu, poskytne dotácie

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) vyhlásil výzvu, na základe ktorej sa môžu právnické i fyzické osoby uchádzať o dotáciu na záchranu kultúrnych pamiatok.

Ilustračný obrázok k článku Zachráňme kultúrne pamiatky: Kraj vyhlásil výzvu, poskytne dotácie
Zdroj: Dnes24.sk

Nenávratný finančný príspevok z programu Zachráňme kultúrne pamiatky NSK na rok 2021 môžu žiadať iba organizácie, ktoré sú vlastníkom kultúrnej pamiatky alebo ju majú v nájme minimálne na 20 rokov.

Okrem toho nesmú mať voči vyššiemu územnému celku žiadne nevyrovnané záväzky.

Maximálna výška dotácie na jeden projekt je 4500 eur, pričom žiadateľ musí na obnovu pamiatky poskytnúť vlastné zdroje minimálne do výšky 25 percent predpokladaných nákladov.

„Na poskytnutie dotácie nemá žiadateľ právny nárok. NSK si vyhradzuje právo zamietnuť všetky doručené žiadosti na príslušný kalendárny rok v prípade, ak v rozpočte NSK nebudú schválené finančné prostriedky,“ uvádza sa vo výzve.

Pamiatka, na obnovu ktorej bude poskytnutý príspevok, sa musí nachádzať na území Nitrianskeho kraja a musí byť evidovaná v Ústrednom zozname pamiatkového fondu SR. „Musí byť tiež užívaná v súlade s jej pamiatkovou hodnotou aj so zabezpečením jej základnej ochrany. Termín uzávierky podávania žiadostí je 30. septembra 2020,“ informoval Úrad NSK.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM