Aktualizované Rastislav Búgel Rôzne

Začal sa Autosalón: Priniesol stovky vystavovateľov a desiatky premiér

Celkovo 210 vystavovateľov sa predstavuje na tohtoročnom autosalóne v Nitre, ktorý sa dnes začal na výstavisku Agrokomplexu. Spolu 22 značiek osobných automobilov na ňom prezentuje 37 noviniek na slovenskom trhu.

Ilustračný obrázok k článku Začal sa Autosalón: Priniesol stovky vystavovateľov a desiatky premiér
Zdroj: TASR

„Autosalón v Nitre je plošne najväčšou výstavou na Slovensku venovanou motorizmu. Vystavovatelia obsadili vyše 35.000 štvorcových metrov v desiatich halách. V tomto roku sme zaznamenali 17-percentný nárast počtu vystavovateľov a 80-percentný nárast premiér automobilov oproti vlaňajšku,“ povedal riaditeľ výstaviska Eduard Krcho. Organizátori pripravili pre návštevníkov výstavy 50 sprievodných akcií. Autosalón – Autoshow Nitra 2015 potrvá do 11. októbra.

Expozícia čínskych vystavovateľov

Osobitosťou tohto ročníka je prezentácia expozícií čínskych vystavovateľov. "Na Slovensku sa takáto expozícia, ktorá dostala názov Expo China, koná po prvý raz,“ povedal Krcho. V Nitre sa prezentuje 30 čínskych výrobcov automobilových dielov. „Slovenský automobilový priemysel je veľmi rozvinutý a veľa áut, ktoré sa na Slovensku vyrábajú, sú veľmi obľúbené na čínskom trhu,“ skonštatoval čínsky konzul na Slovensku J. Wang. Zároveň pripomenul, že Čína je najväčším výrobcom automobilov na svete, vlani vyrobila vyše 23 miliónov áut. „Práve v tomto rezorte vidím obrovský priestor na spoluprácu pre obidve krajiny. Autosalón je vynikajúcou platformou pre našich výrobcov, aby nadviazali kontakty nielen s výrobcami zo Slovenska, ale aj Z ďalších krajín,“ povedal Wang.

Zmapovanie kapacít

Štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Rastislav Chovanec potvrdil, že ministerstvo sa bude aj naďalej aktívne zapájať do podpory automobilového priemyslu na Slovensku. „Z Európskej únie sa nám podarilo získať financie na vypracovanie zoznamu dodávateľov pre automobilový priemysel. Na Slovensku je v súčasnosti vyše 350 firiem, ktoré dodávajú súčiastky pre zatiaľ tri automobilky. Naším zámerom je zmapovať kapacity slovenských firiem, aby sa mohli ešte viac zapájať do ďalších investícií,“ povedal Chovanec.

Foto: ilustračné

Začal sa nitriansky autosalón: Ponúka zaujímavé atrakcie
11
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM