Kultúra

Zábava, hry a výstavy: V Tribečskom múzeu začalo prázdninové Leto v múzeu

V Tribečskom múzeu v Topoľčanoch sa v pondelok začalo prázdninové Leto v múzeu, určené pre kolektívy detí a rodiny.

Ilustračný obrázok k článku Zábava, hry a výstavy: V Tribečskom múzeu začalo prázdninové Leto v múzeu
Zdroj: TASR

Do konca letných prázdnin majú návštevníci možnosť preskúšať si svoje vedomosti a dobre sa zabaviť na aktuálnych výstavách, zahrať sa na prírodovedcov alebo kurátorov a vyskúšať si zručnosti pri výrobe predmetov z hrnčiarskej hliny, papiera, prírodných materiálov.

Súčasťou Leta v múzeu budú aj výstavy Chránené územia topoľčianskeho regiónu a Začnite s vysťahovaním – SNP, ktoré budú sprístupnené pre verejnosť počas letných mesiacov. „Podujatie sa realizuje vo veľkej miere v priestoroch múzea. Dĺžka programu je približne dve hodiny,“ informoval Ľubomír Opáth z Tribečského mú­zea.

Do 17. júla je sprístupnená výstavná prezentácia Minerály sveta, ktorá je pripravená v spolupráci so Západoslovenským múzeom v Trnave. Približuje návštevníkom takmer stovku minerálov z nálezísk z viacerých kontinentov sveta a ukážky minerálov zo slovenských lokalít.

Vystavené minerály vhodne dopĺňajú tematické farebné fotografie.

Výstava Od chmeľu k pivu prináša do 17. augusta zaujímavé informácie z bohatej histórie varenia piva a pivovarníctva na Slovensku. Exponáty pochádzajú z chmeliarskej, sladovníckej a pivovarníckej zbierky múzea.

Expozícia Príroda stredného Ponitria prostredníctvom zbierkových predmetov z geológie, paleontológie, zoológie a botaniky, farebných fotografií, kresieb, textov a máp poskytuje pomerne ucelený prehľad o neživej prírode a o zástupcoch flóry a fauny typických pre región stredného Ponitria.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM