Katarína Jankeje Kultúra

Vysmejte jesennú depresiu v podchode: Komédia Chutilo vám, páni? ukáže ako na to

V podchode topoľčianskej stanice sa môžeme čoskoro tešiť na nevšednú pohybovú komédiu Chutilo vám, páni? od talentovaného Pavla Seriša. Ten v hre stvárni nie jednu, ale rovno dvadsať postáv.

Ilustračný obrázok k článku Vysmejte jesennú depresiu v podchode: Komédia Chutilo vám, páni? ukáže ako na to
Zdroj: Dnes24.sk

Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1–12 si pripravilo na piatok 25. septembra čosi špeciálne. O 19:00 hod. večer v podchode Autobusovej stanice odštartuje pohybová komédia jedného herca Chutilo vám, páni?

Jeden herec, 20 postáv

V absurdnej komédii z podivného sveta reštaurácií a čašníkov pritom odohrá Pavol Seriš sám viac ako 20 rôznych charakterov. Vystačí si pritom s minimom rekvizít a počíta s aktívnou predstavivosťou diváka. „Predstavenie je zmesou divadla, pantomímy, absurdity a tanca a snaží sa využívať charakterovú, situačnú, slovnú i pohybovú komiku. Hra bola inšpirovaná dielom „Mistero buffo” z pera talianskeho dramatika a nositeľa Nobelovej ceny za literatúru Daria Fo,“ informoval Julo Krištof z Nástupišťa 1–12. Vzišla zo spolupráce s uznávaným českým hercom a režisérom Arnoštom Goldflamom na Janáčkovej akademii múzických umění v Brne a získala viacero ocenení doma na Slovensku ako aj v zahraničí.

Vystupuje doma i v zahraničí

Pavol Seriš je absolventom ateliéru pohybového divadla na Janáčkovej akadémii múzických umení v Brne, kde momentálne pokračuje v doktorskom štúdiu. Venuje sa autorskému divadlu, v ktorom mieša stand-up comedy, fyzické divadlo, absurdný humor, pantomímu či tanec. Venuje sa aj kreslenému humoru či krátkym filmom. Je spoluzakladateľom autorského divadelného zoskupenia Neandrtal Teatr (dnes S+H).

So svojimi hrami pravidelne vystupuje na Slovensku, v Česku a v zahraničí. Za svoje autorské inscenácie získal mnoho ocenení: najnovšie Poctu Objev roku na festivale …příští vlna/next wave… 2014 v Prahe, Cenu za najlepší herecký výkon na festivale FITUA 2015 v marockom Agadire či Hlavnú Cenu na European Young Theatre 2015 v talianskom Spolete.

Čítajte aj:

Veľký Topoľčiansky jarmok sa nezadržateľne blíži: AKÉ vystúpenia zažijeme tento rok?

Blíži sa známa Topoľčianska koštovka: Milovníci vína ochutnajú 300 rozličných mo­kov!

Foto: Nástupište 1–12

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM