Katarína Jankeje Krimi

Vodiči, zbystrite pozornosť: Náš okres čakajú opäť policajné kontroly!

Zvýšenie policajných hliadok súvisí s tragickými nehodami, ku ktorým došlo v posledných týždňoch. Kontroly sa zamerajú na viaceré okresy Nitrianskeho kraja.

Ilustračný obrázok k článku Vodiči, zbystrite pozornosť: Náš okres čakajú opäť policajné kontroly!
Zdroj: TASR

Na cestách sa budeme častejšie stretávať s policajnými hliadkami. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Nitre Renáta Čuháková, kontroly zamerané na dokumentovanie správnych deliktov držiteľov vozidiel budú v 3. kalendárnom týždni prebiehať na území nielen nášho okresu, ale aj v okresoch Nitra, Šaľa, Komárno, Nové Zámky a Levice. „Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd. Teda rýchlosť jazdy, porušenia základných povinností vodiča, nesprávne predchádzanie a nedanie prednosti v jazde,“ uviedla Čuháková.

Zvýšená aktivita policajných hliadok súvisí s viacerými tragickými nehodami, ku ktorým v Nitrianskom kraji v posledných týždňoch došlo. „Polícia i touto cestou opätovne upozorňuje vodičov motorových vozidiel, aby dodržiavali pravidlá cestnej premávky, najmä rýchlosť jazdy a dbali na zvýšenú pozornosť, opatrnosť a ohľaduplnosť voči chodcom a cyklistom, nakoľko v poslednom období evidujeme viacero dopravných nehôd, pri ktorých došlo k ťažkej i ľahkej ujme na zdraví, dokonca aj k usmrteniu týchto účastníkov cestnej premávky,“ dodala Čuháková.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM