Katarína Jankeje Správy

Vodiči, dobrá správa: TIETO úseky v okrese plánujú cestári opraviť!

Naši cestári majú za sebou náročnú zimu. Okrem tradičnej letnej služby, ktorá už prebieha, by sme sa mali dočkať aj opravy viacerých úsekov v okrese. Čítajte akých.

Ilustračný obrázok k článku Vodiči, dobrá správa: TIETO úseky v okrese plánujú cestári opraviť!
Zdroj: TASR

Zimné obdobie máme za sebou nielen my, ale aj cestári. Podľa slov Milana Švelku, vedúceho Strediska správy a údržby ciest v Topoľčanoch bola zima v porovnaní s minulým rokom náročnejšia. „Z celkových štatistických výsledkov je evidentne vidieť, že zimné obdobie 2014/2015 bolo oveľa náročnejšie ako zimné obdobie 2013/2014. V rámci tohtoročnej zimy sme zaznamenali 37 výkonným dní, čo je o 10 dní viac ako v zime 2013/2014.“ Skutočnosť, že zima bola pre cestárov náročná potvrdzujú aj spotrebovaný posypový materiál. V predchádzajúcej zime sa minulo necelých 250 ton, v tej poslednej viac ako 600 ton posypu.

Práce na čistení ciest

Od začiatku apríla prebieha na našich cestách už letná údržba a pohotovostná služba, ktorá zahŕňa likvidáciu prekážok, vytvorených v cestnej premávke, nahlásených políciou či fyzickou osobou. Cestári teda odstránia prevádzkové kvapaliny, stromy a konáre, očistia tiež cesty od spadnutých materiálov, ktoré ohrozujú bezpečnosť cestnej premávky. „Začali prebiehať práce na čistení cestných komunikácií – odstraňovanie zvyškov posypového materiálu, práce so štiepkovačom, čistení rigolov, cestnej kanalizácie, likvidácia suchých stromov a samozrejme budú realizované práce na vysprávkach výtlkov,“ pokračuje Švelka.

Opravia sa viaceré úseky

Náš okres čaká v tomto roku aj renovácia viacerých úsekov, pôjde o práce týkajúce sa pokračujúceho projektu Modernizácia ciest regiónu Topoľčany. „Cieľom sú opravy komunikácií v úseku hranice okresu Nitra – Solčany (CK II/593), Chrabrany – Nitrianska Streda (CK III/06458) a Chrabrany – Urmince (CK III/06457). Uvedené cestné komunikácie patria k významným komunikáciám okresu Topoľčany zabezpečujúcim dostupnosť obyvateľov obcí žijúcich mimo póly rastu v tejto lokalite,“ dodal Švelka.

Čítajte tiež:

V Topoľčanoch sa chystá veľká deratizácia: Vieme, kedy bude prebiehať!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM