Katarína Jankeje Kultúra

V Topoľčanoch zažijeme predčasný vianočný darček: Tešte sa na obľúbené Radošinské naivné divadlo!

Prvý októbrový víkend poteší rozhodne mnohých. Do Topoľčian totiž na začiatku októbra zavíta obľúbené Radošinské naivné divadlo s novou inscenáciou.

Ilustračný obrázok k článku V Topoľčanoch zažijeme predčasný vianočný darček: Tešte sa na obľúbené Radošinské naivné divadlo!
Foto: Slávka Kellová

Skvelá správa pre milovníkov kultúry. Radošinské naivné divadlo si pripravilo novú inscenáciu Sláva –správa o ceste hore. Topoľčanci si ju budú môcť vychutnať v nedeľu 4. októbra o 16.00 hod. a o 19.00 hod. večer. Repríza je naplánovaná hneď na pondelok 5. októbra, a to o 19.30 hodine.

Trpký životný osud

Trpká cesta k svetskej sláve, utajený či skrytý smútok komikov. Ale aj nevšedný životný príbeh geniálneho amerického herca, komika a režiséra Bustera Keatona, u nás známeho aj pod menom Frigo – to všetko veľmi výrazne poslúžilo autorovi Stanislavovi Štepkovi, aby napísal na základe spletitých životných osudov veľkého amerického klauna svoju prvú neradošinskú hru Sláva. „Štepka vo svojej hre Sláva nechce iba ilustrovať pútavý životný príbeh a cestu za slávou tohto jedinečného filmového tvorcu, ale najmä to iné, neprebádané a vábivé, čo svetská sláva prináša: rozčarovanie, trpkosť, dezilúzie, životné prehry a pády,“ uvádza Mestské kultúrne stredisko v Topoľčanoch v pozvánke.

Divadlo plné humoru a hudby

V novej inscenácii známeho divadla bude táto trpká životná skúsenosť bohato vyvážená humorom, skvelou dobovou hudbou, piesňami, tanečnými a artistickými výstupmi. Radošinské naivné divadlo spolu s tvorcami inscenácie (režisér Ondrej Spišák, dramaturgička Darina Abrahámová, scénograf Peter Čanecký, kostymérka Katarína Hollá, hudobný skladateľ Juraj Haško producent Ladislav Hubáček) sľubujú v novom titule Sláva naozaj nevšedný umelecký zážitok.

Čítajte aj:

Komédia plná slovenských hviezd zavíta do Topoľčian: Tešte sa na Mariána Miezgu či Lukáša Latináka!

TOTO si nenechajte ujsť: Tesárske vinobranie prinesie kopec skvelých vystúpen

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM