Rôzne Kultúra

V Topoľčanoch sa chystá tuningový zraz: Účastníci pomôžu chorému chlapčekovi

Milovníci vyšperkovaných tátošov sa majú na čo tešiť. Topoľčany ožijú upravenými autami od výmyslu sveta.

Ilustračný obrázok k článku V Topoľčanoch sa chystá tuningový zraz: Účastníci pomôžu chorému chlapčekovi
Zdroj: TASR

Rýchle autá, skvelý lak a parádne doplnky. To všetko budete môcť vidieť počas tuningového zrazu, ktorý sa blíži do Topoľčian. Parádne tátoše sa predstavia už v sobotu 27. júla. Zraz budú mať na námestí M. R. Štefánika v Topoľčanoch.

„Príchod účastníkov od 9:00 do 13:00, potom začíname so súťažami,“ informujú organizátori na facebooku udalosti.

Medzi súťaže sa zaradí: Show and Shine, držanie kolesa na čas, výmena kolesa na aute na čas, pitie pol litra piva na čas alebo slalom na táčkach. Nebude chýbať ani divácke hlasovanie.

Celá akcia však bude mať aj charitatívny rozmer. Každý účastník zaplatí za svoje auto poplatok 10 eur, ktorý bude venovaný na dobrú vec. „Príďte účasťou podporiť tento projekt, ktorý je dôkazom, že tuning nie je len o nelegálnych pretekoch a nedovolených úpravách, rýchlych a hlučných jázd, ale že sme ľudia, ktorí chceme aj nezištne pomáhať. Preto tento zraz bude mať charitatívny zámer, výťažok z tejto akcie nepôjde do peňaženiek organizátorov, ale pôjde na pomoc tým, ktorí to najviac potrebujú,“ informujú organizátori.

Účastníci tak napokon podporia 13-mesačného chlapca Mateja. Chlapček sa narodil o tri mesiace skôr, pričom vážil 1370 g a meral iba 37 cm. Po pôrode zakrvácal do mozgu. Do vienka mu bola daná diagnóza 3 komorový posthemoragický hydrocefal. Ďalšou jeho diagnózou je vrodená svalová hypotonia, pričom v ručičkách aj nožičkách má zvýšený svalový tonus," informujú o zdravotnom stave malého bojovníka organizátori.

Matejko za prvého pol roka života absolvoval 9 operácií, prekonal zápal mozgových blán, trombózu aj zápal pľúc.

Foto: ilustračné

Zdroj: Mesto Topoľčany
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM