Rastislav Búgel Samospráva

V Topoľčanoch by mali vyrásť tri bytové domy: Mesto tu zriadi 66 nájomných bytov

Tri nové bytové domy s nájomnými bytmi by mali vyrásť na Gagarinovej ulici v Topoľčanoch. Na siedmich poschodiach by malo pribudnúť celkovo 66 bytov.

Ilustračný obrázok k článku V Topoľčanoch by mali vyrásť tri bytové domy: Mesto tu zriadi 66 nájomných bytov
Zdroj: TASR

Súčasťou projektu je aj výstavba 88 parkovacích miest. Podľa architektonickej štúdie by mali náklady na realizáciu projektu presiahnuť 3,5 milióna eur. Mesto Topoľčany chce výstavbu financovať úverom zo Štátneho fondu rozvoja bývania.

Samospráva zvažovala viaceré spôsoby realizácie projektu. Ako najoptimálnejší postup sa podľa primátora Petra Baláža javí riešenie výstavby bytoviek formou verejného obstarávania. „Víťaz obstarávania bude realizovať projekt na vlastné náklady, mesto Topoľčany s firmou uzavrie zmluvu o budúcej zmluve. Po ukončení výstavby mesto byty odkúpi, pričom kúpu bude financovať úverom zo Štátneho fondu rozvoja bývania,“ informoval mestských poslancov primátor.

Podľa jeho ďalších slov mesto potrebuje nové nájomné byty, v lokalite na Gagarinovej ulici výstavbou nových bytoviek nedôjde k prehusteniu. „Areál okolo ZŠ Gagarinova je veľký a na zvyšnej ploche sa vytvorí ďalšia oddychová zóna. Dosadí sa tam zeleň a aj okolo samotných bytoviek budú vysadené stromy. Chceli by sme tam vytvoriť aj nebytové priestory a služby, nejaké kaviarne, pretože sa tam takého prevádzky nenachádzajú,“ skonštatoval Baláž.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM