Katarína Jankeje Kultúra

V Tesároch ožije smelý zajko: Na divadelných doskách sa predstavia herci zo Šale!

Dobrá správa pre všetkých milovníkov divadla. V máji do nášho okresu zavíta nesmrteľná klasika slovenského spisovateľa z dielne divadelníkov zo Šale.

Ilustračný obrázok k článku V Tesároch  ožije smelý zajko: Na divadelných doskách sa predstavia herci zo Šale!
Foto: Rastislav Búgel / Zdroj: Dnes24.sk

Priestor Domu kultúry v obci Tesáre sa opäť bude niesť v znamení divadla. Do známej dediny tentokrát zavíta divadelný súbor Materinka zo Šale. Návštevníkom predstavia klasiku od Jozefa Cígera Hronského upravenú do divadelnej podoby s názvom Ako Zajko do Afriky putoval.

„Veselý a poučný príbeh Aleny Demkovej o tom, ako zajko Zúbik do Afriky cestoval vyrozpráva potulný herec a jarmočníci na jednom jarmoku. Príbeh o smelom zajkovi upúta krásnymi piesňami, dejom, aj hereckými výkonmi divadelného súboru Materinky zo Šale každého,“ uvádza sa v oficiálnej pozvánke.

Divadelné prestavenie je naplánované na sobotu, 23. mája so začiatkom o 17.00 hod. večer.

Čítajte tiež:

Topoľčianske kino ovládne klasika: Výnimočný hudobný zážitok prinesú filharmonici z Berlína!

Topoľčany si pripomenú Deň Matiek: Zabaví nás známe rodinné duo!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM