Iné športy

Úspešný týždeň: Topoľčany zdolali Žilinu i reprezentáciu Slovenska do 18 rokov

Záver týždňa patril topoľčianskym hokejistom. Predstavili sa počas dvoch zápasov.

Ilustračný obrázok k článku Úspešný týždeň: Topoľčany zdolali Žilinu i reprezentáciu Slovenska do 18 rokov
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Počas 36. kola cestovali Topoľčany na ľad Žiliny. Už v prvom dejstve si vypracovali dvojgólový náskok zásluhou Kubeka a Pekarčíka. Domáci odpovedali presným zásahom z hokejky Síkelu v 22. minúte. Na konečných 3:1 pre Topoľčany upravil 11 minút pred koncom zápasu Kluka.

MsHK DOXXbet Žilina – HC Topoľčany 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Góly: 22. Síkela – 9. Kubek (Gergel), 15. Pekarčík (Laššo, Uhnák), 49. Kluka (Jakúbek).

Rozhodovali: Adamec – Drblík, Ševčík, vylúčení: 5:5 na 2 min., navyše: Kováčik, Kluka (obaja Topoľčany) obaja 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Zápas sledovalo: 285 divákov

Hokejisti HC Topoľčany zdolali vo vloženom zápase SHL reprezentáciu Slovenska do 18 rokov 4:2.

Domáci sa dostali do zápasu lepšie, keď sa v piatej minúte presadil Tomčák (1:0). Mladíci z projektu SR 18 však zbrane nezložili. V 27. minúte vyrovnal Demek. Nasledovali góly domácich. Postupne sa presadil Bystričan, Kováčik a Špankovič. Hostia odpovedali zásahom Šramatyho.

HC Topoľčany – reprezentácia SR 18 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Góly: 5. Tomčák (Špankovič, Jurák), 43. Bystričan (Španko, Pekarčík), 45. Kováčik (Hřebíček, Uhnák), 48. Špankovič (Hřebíček) – 27. Demek (Vaňo, Jacko), 53. Šramaty (Faith, Rehák).

Rozhodovali: Vido – Stankovič, Kiepeš, vylúčení: 5:4 na 2 minúty, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0.

Zdroj: TASR/Dnes24.sk