Správy

UNIKÁTNY projekt: V Topoľčanoch otvorili Centrum environmentálnej výchovy, FOTO

V priestoroch bývalej základnej školy vzniklo Centrum environmentálnej výchovy.

Ilustračný obrázok k článku UNIKÁTNY projekt: V Topoľčanoch otvorili Centrum environmentálnej výchovy, FOTO
20
Galéria
Zdroj: Mesto Topoľčany

V nevyužívaných priestoroch bývalej základnej školy na Gagarinovej ulici v Topoľčanoch vzniklo nové Centrum environmentálnej výchovy. Otvorené je od stredy 14. júna a slúžiť bude najmä pre žiakov základných a materských škôl, informovala primátorka Topoľčian Alexandra Gieciová.

Dostali dotáciu

Projekt bol financovaný z prostriedkov Environmentálneho fondu. Z celkových nákladov na jeho vybudovanie 204 464 eur predstavovala dotácia sumu 186 649 eur.

Na ploche vyše 281 metrov štvorcových vznikli moderné učebne, v ktorých sa žiaci hravou a interaktívnou formou dozvedia viac o fungovaní rôznych ekosystémov, prírodných procesov aj o úlohe človeka v nich.

Vytvorené na mieru

Jednotlivé prvky sú navrhnuté tak, aby ich používanie bolo pútavé, intuitívne, aby zahŕňalo online aj offline aktivity a interakciu medzi deťmi. Zároveň sú modulárne, takže ich bude po určitom čase možné obmeniť za nové a neopozerané s minimálnymi finančnými nákladmi. Viaceré prvky sú vytvorené na mieru pre mesto Topoľčany, skonštatovala primátorka.

Centrum environmentálnej výchovy ako neformálny doplnok k školskému systému vzdelávania umožní hravou a zaujímavou interaktívnou formou zvýšiť environmentálne povedomie pre široké spektrum ľudí. Prioritne je určené pre žiakov základných a materských škôl, po adaptácii bude mesto pracovať na jeho otvorení aj pre verejnosť.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Centrum environmentálnej výchovy v Topoľčanoch
20
Galéria
Zdroj: Mesto Topoľčany
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM