Katarína Jankeje Rôzne

Tvorivá dielňa pre najmenších: Deti sa ponoria do tajov prírody a včelieho kráľovstva!

Priblížiť život včiel a svet včelárstva je ambíciou prezentačného podujatia Usilovné včeličky s tvorivou dielňou sprístupneného v priestoroch Tribečského múzea. Je určené predovšetkým deťom z materských a žiakom základných škôl.

Ilustračný obrázok k článku Tvorivá dielňa pre najmenších: Deti sa ponoria do tajov prírody a včelieho kráľovstva!
Zdroj: TASR

Podujatie Usilovné včeličky podáva zrozumiteľným spôsobom zaujímavé fakty zo života včiel, návštevníci sa dozvedia, prečo má tento mierumilovný chlpatý hmyz veľký význam nielen vo svete rastlín a živočíchov, ale aj pre nás ľudí. Zároveň získajú odpovede na mnohé otázky z problematiky u nás pomerne rozšíreného včelárstva.

„Zámerom je prispieť k rozvoju ich vnímania a chápania prírody, keďže včely sú neoddeliteľnou súčasťou ekosystému, mimoriadne závislou od kvality životného prostredia, a výnimočným bioindikátorom jeho nepriaznivých zmien. V rámci prezentácie sú nainštalované rôzne predmety súvisiace s včelárstvom,“ vysvetľuje Tríbečské múzeum v Topoľčanoch.

Účastníci podujatia si svoje vedomosti i získané nové poznatky preveria vo vedomostných hrách. Pripravené sú aj rôzne tvorivé aktivity vedúce k rozvoju kreativity a výtvarného cítenia, napríklad výroba sviečok z včelieho vosku, skladanie origami, modelovanie včiel a úľov, omaľovánky a iné. Podujatie adresované žiakom materských a základných škôl je sprístupnené v pracovných dňoch v čase od 8.00 do 15.00 hodiny. Kolektívnu návštevu podujatia je potrebné vopred dohodnúť na čísle 038/5323253 alebo na mailovej adrese: office@tribecskemuzeum.sk.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM