Katarína Jankeje Od Vás

Tu sa zbierať určite oplatí: Hubár prezradil osvedčenú lokalitu, kde našiel už množstvo hríbov!

Po výdatnom daždi sa neradujú len poľnohospodári, ale aj hubári. Počasie konečne doprialo aj dlhoročnému hubárovi Petrovi. Zistili sme, kde sa dajú nájsť obľúbené pochúťky a aké kulinárske tipy odporúča.

Ilustračný obrázok k článku Tu sa zbierať určite oplatí: Hubár prezradil osvedčenú lokalitu, kde našiel už množstvo hríbov!
Foto: Katarína Jankeje

Názory sa rôznia, niektorí vravia, že hríby nerastú, iní nevravia, len nosia stále ďalšie a ďalšie úlovky. Patrí medzi nich aj zanietený a skúsený hubár Peter (41). Pozná takmer každý meter okolitých hôr. Pri nedávnej obchôdzke po svojej tradičnej trase, sa mu naskytol krásny pohľad. „Mnohí známi ma varovali, že hríby nerastú, kamarát prišiel včera z oblasti za Krnčou sklamaný. No výnimka asi potvrdzuje pravidlo, ja som našiel poklad – krásne dubáky a kopu riečičiek,“ teší sa Peter.

"Kamaráti ma vždy obviňujú, že ich predbehnem a vyzbieram celý les. Nemôžem za to, že takmer stále chodím s plným košom z túry. Treba byť trpezlivý a hľadať,“ smeje sa Peter. Najskôr nám hubár nechcel prezradiť, kde presne sa dá takýto hubársky raj nájsť, no po chvíli predsa len odhalil miesto. „Skúste oblasť za Bojnou v pohorí Považský Inovec, tam je sa oplatí ísť,“ prezrádza.

Medzi jeho obľúbené pochúťky z hríbov určite patrí perkelt či hríbové placky. „Niektoré dám vysušiť a zužitkujem do kapustnice,“ dodáva Peter.

Ak máte fotografie a chcete sa tiež pochváliť svojim úlovkom, posielajte ich na mail: jankeje@global24.sk

Foto: Peter Bezák

Hubárksy úlovok v Topoľčanoch
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM