Dávid Hrdý Rôzne

Tríbečské múzeum opäť pripravilo zaujímavé podujatie: Deti majú možnosť spoznať svet liečivých rastlín

Rastliny a liečivú silu prírody poznali ľudia už od pradávna. V časoch keď neexistovali žiadne lieky ani lekári si ľudia pomáhali iba tým, čo im poskytla príroda. Tríbečské múzeum si pripravilo pre deti náučné podujatie, ktorým prevedie deti svetom liečivej sily prírody.

Ilustračný obrázok k článku Tríbečské múzeum opäť pripravilo zaujímavé podujatie: Deti majú možnosť spoznať svet liečivých rastlín
Zdroj: TASR

Prečo majú niektoré rastliny liečivé vlastnosti, čo je fytoterapia či kde všade sa liečivé rastliny používajú. Na všetky a aj na iné otázky odpovedá výstava, ktorú pripravilo Tríbečské múzeum pre deti predškolského veku a žiakov základných škôl. Zároveň poukazuje tiež na základné zásady ich zbierania, sušenia či uskladňovania. Výstava je kombináciou prezentačného podujatia spojenou s netradičnou formou vzdelávania.„Pre­zentačné podujatie s tvorivou dielňou netradičnou formou zážitkového učenia upevňuje a rozširuje vedomosti detí o liečivých rastlinách, ktoré patria k prvým prírodným liečivám, ktoré ľuďom odpradávna pomáhali proti rozličným chorobám a bolestiam,“ uviedla Oľga Kostolná z Tribečského mú­zea.

Hravou formou a prostredníctvom rozprávaného príbehu, určovaním či pozorovaním prírodnín a obrázkov si účastníci osvojujú poznatky o najbežnejšie sa vyskytujúcich divo rastúcich či pestovaných byliniek a ich účinkoch. „Pri zapojení všetkých zmyslov, podľa vône a chuti určujú deti rastliny, z ktorých sú čaje pripravené,“ informovala Kostolná . Pre starších účastníkov sú pripravené pracovné listy, testy a doplňovačky. Pripravené sú aj tvorivé aktivity pre deti kde môžu vyrábať napríklad identifikačný kruh liečivých rastlín či stvárniť obľúbenej rastliny za pomoci predlohy , puzzle, hádanky, príslovia, pexesá atď. Vzdelávacie aktivity nielen z prírodovedy dopĺňajú ekohry Kvety hľadajú svoje listy či Ktorá časť rastliny sa zbiera učené pre najmenších návštevníkov.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM