Iné športy

Tréner Hurtaj hodnotí prehru so Žiarom: Takýmto štýlom veľa bodov nezískame!

Hokejisti Topoľčian sa predstavili pred domácim publikom. Ani dva góly napokon na víťazstvo nestačili.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Hurtaj hodnotí prehru so Žiarom: Takýmto štýlom veľa bodov nezískame!
Zdroj: HC Topoľčany , THOMAS BARTOS

HC Topoľčany mali úvod sezóny ako z rozprávky. Postupne porazili Trnavu, Žilinu, Dubnicu, Modré krídla Slovan, Brezno aj slovenskú „osemnástku“. Následne prišiel smolný zápas proti Humennému, ktorý nezvládli vysoko 1:8. Chuť si napravili na ľade Martina, kde zásluhou Michala Kluku vyhrali po nájazdoch 4:3.

Počas desiateho ligového kola Topoľčany hostili Žiar nad Hronom.

Nevydarený zápas

Do zápasu sa lepšie dostali hostia, keď už v štvrtej minúte spomedzi kruhov posielal Žiar do vedenia Lukáš Lunter. Topoľčany zbrane nezložili a o tri minúte neskôr po kombinácii s Ručkayom a Hvizdošom vyrovnával Matej (1:1).

V úvode prostredného dejstva sa domáci dostali do vedenia, keď presilovú hru využil Legalin (2:1). V 33. minúte bolo skóre opäť vyrovnané. Druhý gól hostí vsietil počas presilovej hry strelou od modrej Marek Pač (2:2).

Krátko pred koncom druhej tretiny sa spoza brány dostal s pukom Nicolas Gašpar a strelou z otočky rozhodol o osude zápasu.

Hokejisti HC Topoľčany podľahli v stredajšom 10. kole SHL na domácom ľade HK Indian Žiar nad Hronom 2:3.

Ako zhodnotil zápas tréner Topoľčian? Dočítate sa to na ďalšej strane!