Šport

Topoľčianski šachisti: Šťastena sa od nich v baráži odklonila!

Dobre rozbehnutému B družstvu sa minulý víkend naskytla výborná príležitosť, keď mohlo v baráži zabojovať o postup do 2. ligy. Napriek odhodlanosti a solídne zloženému tímu nám šanca unikla najtesnejším rozdielom.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčianski šachisti: Šťastena sa od nich v baráži odklonila!
Foto: - - / Zdroj: Dnes24.sk

Považské Podhradie porazilo naše Béčko 4,5:3,5. Na želaný postup nám tak stačilo získať aspoň o pol bodu viac v jednej z ôsmych partií. O konečnom skóre sa rozhodovalo až v dramatickom závere partie Antona Kubričana na 7. šachovnici. V nej sa zrejme bájna ochrankyňa šachu Caissa tentokrát priklonila viac na stranu súperov.

B družstvo skončilo v minulej sezóne ako nováčik 3. ligovej súťaže na nepostupovom 2. mieste za hviezdne obsadeným tímom kúpeľnej obce Podhájskej. Šanca zahrať si baráž sa však objavila na poslednú chvíľu po tom, čo sa jeden z tímov z hospodárskych dôvodov neprihlásil do 2. ligy. Kapitán B družstva Peter Prvý hodnotil výsledok baráže takto: „Bol by to pekný úspech pre družstvo, ktoré by tak už dve sezóny za sebou postupovalo do vyššej súťaže bez zaváhania. Tento úspech by ešte o to viac podčiarkol tohtoročný postup hlavného tímu do 1. ligy a sprístupnil kvalitnejšiu súťaž aj pre našich mladých hráčov. Žiaľ v športe niekedy chýba k úspechu naozaj málo.“

Foto a text: Alexander Riabov

Šachisti zabojovali o postup do vyššej ligy!
4
Galéria
Foto: - - / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM