Iné športy

Topoľčany vytlieskali reprezentáciu aj po prehre: V nájazdoch potešil rodák Paulovič

Premiérový zápas slovenskej hokejovej reprezentácie v Topoľčanoch nemal víťazný punc, ale miestni fanúšikovia si štvrtkový prípravný duel so Švédmi (0:4) aj tak užili a po záverečnej siréne domáce mužstvo vytlieskali.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany vytlieskali reprezentáciu aj po prehre: V nájazdoch potešil rodák Paulovič
16
Galéria
Zdroj: TASR

Zimným štadiónom znelo po stretnutí zborové „ďakujeme“, samozrejme najviac potlesku si užili rodáci – generálny manažér Miroslav Šatan a útočník Matej Paulovič, ktorý rozhodol doplnkové samostatné nájazdy.

„Bolo to fajn. Nečakal som, že pôjdem na nájazd. Mám však niečo nacvičené, vyšlo mi to a som za to rád,“ povedal Paulovič. V riadnom hracom čase mali navrch „tri korunky“, ktoré potvrdili svoju silu. „Prvých desať minút sme nemali ani poriadne strelu na bránku. Po nich sme si povedali, že musíme hrať viac v súperovom pásme, potom prišli aj naše šance. Tie musíme proti takému mužstvu využiť. Mali sme pár dobrých striel od modrej čiary, ale chýbal nám hráč pred bránkou. Také strely v dnešnom hokeji brankár chytí,“ komentoval duel 24-ročný útočník Hradca Králové.

Fanúšikovia v Topoľčanoch boli radi, že sa vedenie národného tímu rozhodlo prípravný duel s úradujúcimi majstrami sveta umiestniť na hornú Nitru, a aj po prehre vytlieskali slovenských hokejistov. „Bolo to od nich super. Celý zápas vládla super atmosféra, myslím si, že ľudia boli šťastní, že videli takýto hokej,“ poznamenal Paulovič.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Spolu s Máriom Grmanom si ako topoľčianski rodáci „domáci“ zápas plne užili. „Naposledy som hral na tomto štadióne pred tromi rokmi. Teraz, v reprezentačnom drese, som sa tu cítil fantasticky. Fanúšikovia si cenia, že sa tu hrá vrcholný hokej, aj po prehre v semifinále play off I. ligy s Michalovcami rovnako odmenili hráčov potleskom. Nejde iba o to, kto vyhrá, ale že hokej baví, to je hlavné.

Aj ďalší hráči ocenili hlučnú atmosféru na vypredanom topoľčianskom zimáku. „Nie každý deň hrá mužstvo reprezentačný zápas v Topoľčanoch. Aj keď sme hrali napríklad v Spišskej Novej Vsi či iných menších mestách, tak ľudia boli za to veľmi radi, že môžu vidieť domáci tím a silného súpera k tomu. Škoda, že sme za stavu 0:2 nestrelili gól. Tam sa zápas lámal, hneď by sme ešte viac prebrali divákov,“ povzdychol si brankár Július Hudáček.

Prípravný zápas: Slovensko - Švédsko
16
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM