Tlačové správy

Tip na knihu: Stephen King je späť! A s ním aj šialený vrah na mercedese

V stávke sú tisíce životov. A šialený vrah je stále o krok vpredu. Je čas zastaviť ho. Podarí sa to bývalému detektívovi, ktorý sa ocitol na dne, zvažoval dokonca samovraždu, no teraz dostal nový impulz?

Ilustračný obrázok k článku Tip na knihu: Stephen King je späť! A s ním aj šialený vrah na mercedese
Zdroj: Dnes24.sk

Ešte pred úsvitom čakajú v americkom meste zmietanom ekonomickou krízou stovky nezamestnaných mužov a žien na otvorenie veľtrhu pracovných miest. Sú unavení, uzimení a zúfalí. Bližšie spoznáme dvoch nezamestnaných…ale bude to naozaj krátka známosť. Z hustej hmly sa vynorí osamotené auto. Vodič v ukradnutom mercedese a v maske klauna preletí davom, zráža nevinných, potom zacúva a znovu zaútočí. Zabije osem ľudí, pätnásť ich zraní. A uniká.

Tak sa začína novinka nekorunovaného majstra hororu Stephena Kinga s názvom Pán Mercedes .

Pozrite si TRAILER k akčnej novinke Pán Mercedes na konci správy.

Mesiace plynú a vyšetrovanie nezmyselného brutálneho činu nikam nevedie. Bývalý policajt Bill Hodges ťažko znáša traumu z nevyriešeného zločinu a dokonca uvažuje o samovražde. Vtedy však dostane list od šialenca – mercedesový vrah v ňom detailne opisuje svoje nadšené pocity z vlaňajšieho zabíjania davu. To preberie Hodgesa z depresie a donúti konať, aby zabránil ešte diabolskejšiemu útoku. Brady Hartfield žije s matkou alkoholičkou v rodnom dome. Nadšene spomína na krásne vzrušujúce chvíle, keď pod kolesami mercedesu cítil smrť, a túži si ten príval adrenalínu zopakovať. Zastaviť ho môže len Bill Hodges a jeho zvláštni spojenci. Ak sa im to nepodarí, Brady sa zapíše do dejín ako vrah tisícok ľudí.

Pán Mercedes je prvý diel plánovanej trilógie, takže sa môžete tešiť na ďalšie chuťovky v podaní majstrovského Stephena Kinga.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM