Tlačové správy

Tip na knihu: Poznáte vzorec pre vývoj ľúbostného vzťahu?

Čo keby ste vedeli podľa špeciálnej matematickej poučky predpovedať budúcnosť akéhokoľvek partnerského vzťahu? Veční zberači kopačiek by vám určite zo srdca ďakovali...

Ilustračný obrázok k článku Tip na knihu: Poznáte vzorec pre vývoj ľúbostného vzťahu?
Zdroj: Dnes24.sk

John Green sa aj na Slovensku preslávil dvoma hitmi, Na vine sú hviezdy a Papierové mestá. Teraz je tu s novým príbehom, ktorý prestížny Publishers Weekly označil za „doteraz najlepšiu Greenovu knihu“.

Možno krkolomný názov, no originálny a výstižný. Poučka o podstate predvídateľnosti Katherín. Colin je normálny chalan, ktorý práve zmaturoval a dostal kopačky od svojej devätnástej Katheriny. Áno, devätnástej – má totiž slabosť pre dievčatá s týmto menom. A teraz má pocit, že jeho život sa rozbil na márne kúsky.

Ešteže má Colin na blízku najlepšieho kamoša Hassana, ktorý neznáša vyplakávanie a sebaľútosť. Skôr ako Colin stihne povedať ´Katherine´, ocitne sa na šialenom road tripe. Vo vrecku má 10-tisíc doláčov, za pätami krvilačného diviaka a vedľa neho sedí Hassan. To bude jazda!

Colinovi však chýba Katherine a preto má jasný cieľ: dokázať platnosť Poučky o podstate predvídateľnosti Katherín. Dúfa, že pomocou nej získa možnosť predpovedať budúcnosť akéhokoľvek vzťahu a tak pomstí všetkých nešťastných zberačov kopačiek. No láska i Colin sú nevypočítateľní. Láska sa neriadi žiadnymi poučkami a do jeho života vstúpi dievča, ktoré sa volá… Ale neprezrádzajme.

Poučka o podstate predvídateľnosti Katherín je opäť zábavný a originálny príbeh, na aké sme si u Johna Greena už zvykli. Budete sa smiať a budú vám tiecť slzy po tvári. A možno spolu s Colinom pochopíte, že človek nemusí byť mladým géniom, aby zmenil svet!

„Vnímavý a inteligentný príbeh. Humor, na ktorom sa nahlas smejete, je príjemne študentský až ľahko intelektuálny.“

  • Booklist
Tip na knihu: Poznáte vzorec pre vývoj ľúbostného vzťahu?
1
Galéria
Tip na knihu: Poznáte vzorec pre vývoj ľúbostného vzťahu?
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM