Tlačové správy

Tip na knihu: Majstrujte si doma sami! Návod, ako zvládnuť dom menšie aj väčšie opravy

Táto kniha je základnou výbavou pre každého domáceho majstra. Poradí, ako pracovať s drevom, odstrániť hrdzu alebo opraviť zatekajúcu strechu. Nemala by chýbať v žiadnej domácnosti!

Ilustračný obrázok k článku Tip na knihu: Majstrujte si doma sami! Návod, ako zvládnuť dom menšie aj väčšie opravy
Zdroj: Dnes24.sk

Abeceda domáceho majstra ponúka 128 strán odborných tipov a praktických rád. Každý dom či byt má totiž z času na čas svoje problémy, ktoré je potrebné bezodkladne riešiť. Nie vždy si však môžete či chcete volať domov odborníka.

Je rozdelená na kapitoly, ktoré sa zameriavajú na rôzne typy úloh, alebo na konkrétne miestnosti. Na každý problém vám pritom ponúka riešenie a návod, ako dať všetko znova do poriadku. V časti Náradie, nástroje a ich údržba sa napríklad dozviete, ako používať správnu brúsku, vytlačovaciu pištoľ a a ako čistiť elektrické náradie.

Základné domáce práce sú určené skôr amatérom, pre skúsenejších odporúčame kapitoly Maľovanie, Okná a dvere alebo Podlahy, kde sa naučíte dláždenie, položenie parketovej podlahy, brúsenie a natieranie drevenej podlahy, alebo šetrné odstránenie nánosu z kamenných dlaždíc. Kapitola Práca s drevom ponúka tipy na morenie a tmelenie dreva, opravy rýh v dreve, ako sa zbaviť červotočov a ako opravovať drevený nábytok.

A napokon časť Vonkajšie projekty – výroba rozkladacieho stola, výmena strešnej krytiny, oprava zatekajúcej strechy ap.

Kniha Abeceda domáceho majstra je ideálna pre absolútnych začiatočníkov, ktorí potrebujú postupovať krok za krokom, ale aj pre skúsenejších domácich majstrov. Naučíte sa z nej nielen to, ako používať rôzne náradie, napríklad vodováhu, priamočiaru a kotúčovú pílu, ale aj to, ako zavesiť garnižu, osadiť dvere, nasadiť vchodové dvere, vymeniť okennú tabuľu či dláždiť podlahu. No a pre tých najpokročilejších je tu aj špeciálna kapitola, ktorá sa venuje práci s drevom a vonkajším projektom. Jednoducho povedané, Abeceda domáceho majstra by nemala chýbať v žiadnej praktickej domácnosti.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM