Katarína Jankeje Samospráva

Staré zastupiteľstvo sa zíde naposledy: O TÝCHTO veciach sa rozhodne!

Ešte pre ustanovujúcim zasadnutím nového zastupiteľstva sa v zasadačke naposledy zídu poslanci zvolení v minulom volebnom období. Na petras prídu naozaj dôležité veci.

Ilustračný obrázok k článku Staré zastupiteľstvo sa zíde naposledy: O TÝCHTO veciach sa rozhodne!
Foto: Ivan Bučko / Zdroj: Dnes24.sk

Posledný raz sa v priestoroch veľkej zasadačky stretnú členovia zastupiteľstva, ktorí hájili záujmy obyvateľov posledné štyri roky. Poslanci sa zídu v stredu od 13.00 hodiny a rokovať budú o naozaj dôležitých veciach. Na pretras prídu mieste dane, dane z nehnuteľností či miestny poplatok za komunálny odpad. Veľkým bodom, na ktorý sa staré zastupiteľstvo zameria je rozpočet. Rozoberať sa bude návrh Programového rozpočtu mesta na roky 2015 – 2017 či návrh rozpočtu Mestského kultúrneho strediska na roky 2015 – 2017.

V piatok 12. decembra ich v zasadačke mestského úradu vystrieda nová zostava. Okrem skladania sľubov, novozvolení poslanci rozhodnú o plate primátora, mestskej rade a jej členoch či o zložení odborných komisií. Kompletný prehľad programu rokovania nájdete v našom článku: Primátor aj poslanci zložia sľuby: TOTO ich čaká na ustanovujúcom zastupiteľstve!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM