Iné športy

Šláger kola pre HC Topoľčany: Hokejisti zdolali lídra gólom v predĺžení

Hokejisti Topoľčian majú výbornú formu. Presvedčil sa o tom aj líder priebežného poradia.

Ilustračný obrázok k článku Šláger kola pre HC Topoľčany: Hokejisti zdolali lídra gólom v predĺžení
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

24. kolo v St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy prinieslo šláger kola, v ktorom hokejisti HC Topoľčany cestovali na ľad prvých Michaloviec. Zaujímavé meranie síl si prišlo pozrieť niečo málo viac ako 1000 divákov.

Vyrovnaný duel otváral až v 24. minúte Toma (1:0). Dlho sa zdalo, že tento presný zásah bude posledným, no Topoľčany boli proti. Do konca zápasu ostávalo už iba 26 sekúnd, keď stretnutie do predĺženia posielal Kluka (1:1). Následne Topoľčany predviedli nádherný obrat. Po troch minútach hry sa presadil Bečka a priniesol radosť na topoľčiansku striedačku.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Topoľčany 1:2pp (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)

Góly: 24. Toma (Chalupa) – 60. Kluka (Podstavek, Kalináč), 63. Bečka (Bystričan, Uhnák). Strely: 33:27. Vylúčenia: 5:3 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Žák – Homola, Novotný. Diváci: 1006.

Michalovce: Trenčan – Korenko, Kolba, Hančák, Valečko, Hopkovič, Novický, Pulščák – Gavrik, Piatak, Mesaroš – Mašlonka, Cútt, Banovský – Safaraleyev, Linet, Róth – Chalupa, Toma, Hamráček.

Topoľčany: Halo – Ďurčo, Král, Kováčik, Hrudík, Bystričan, Hřebíček, Duran – Kluka, Kalináč, Dvonč – Podstavek, Tomčák, Tábi – Uhnák, Laššo, Bečka – Šťastný, Klenko, Pekarčík