Katarína Jankeje Rôzne

Sezóna dovoleniek je v plnom prúde: Ktoré destinácie Topoľčanci preferujú tento rok?

Dovolenková sezóna sa už rozbehla, takmer všetky cestovné agentúry a kancelárie praskajú vo švíkoch. Zisťovali sme, aký výber v tomto roku prevládal v Topoľčanoch v rámci vytúžených letných destinácií.

Ilustračný obrázok k článku Sezóna dovoleniek je v plnom prúde: Ktoré destinácie Topoľčanci preferujú tento rok?
Zdroj: Dnes24.sk

Azúrové more, pláž, horúce slnko. Nech zdvihne ruku ten, kto by odolal. Oslovili sme známe cestovné agentúry v Topoľčanoch a prinášame prieskum najobľúbenejších miest, kde Topoľčanci trávia dni dovolenky.

Favoritom je Turecko a Grécko

Takou top destináciou aj naďalej ostáva Turecko, veľmi obľúbené je tiež z pohľadu Topoľčancov Grécko,“ prezradila nám pracovníčka CK Top-Dent Plus. Ako sa nám podarilo zistiť, aj napriek súčasným problémom v týchto krajinách, dopyt je rovnako vysoký ako po minulé roky. Záujem Topoľčancov o tieto destinácie potvrdzuje aj Satur – cestovná kancelária. „V tejto sezóne nebadať znížený záujem, či už o Turecko, alebo Grécko, ktoré má ekonomické problémy. Skôr sa zakazníci začali podrobnejšie zaujímať, informujú sa o miestach a situácií.“ Medzi Topoľčancami je v obľube toto leto ako dovolenková destinácia aj Cyprus a pomerne blízke Chorvátsko.

Využívame ponuky first a last minute

Každé ušetrené peniaze potešia, a pri letných dovolenkách viacčlenných rodín to platí dvojnásobne. Zájazdy sa preto oplatí nakupovať na jar, či na jeseň. „Naši zákazníci majú neustále záujem o first minute, alebo potom čakajú až na posledné, cenovo výhodné last minutes,“ vysvetlili z CK Top-Dent Plus v Topoľčanoch. Záujem o čo najlacnejšie dovolenku sa odráža aj v cene, ktorú sme ochotní na ňu vynaložiť.

Dovolenkujeme draho i lacno

Rodina s dvoma deťmi často stanoví svoj rozpočet na nereálnu sumu 1 000 eur. „Niekedy príde pár, ktorý chce utratiť nanajvýš 800 eur, no v priemere si treba pripraviť okolo 1 500 eur. Ak ide na dovolenku manželský pár s dvoma deťmi, tam sa suma pohybuje okolo 2 500 – 2 600 eur,“ informovali nás z CK Top-Dent Plus.

Aj zákazníci CK Satur si musia na kvalitnú dovolenku pre viacčlenné rodiny vyhradiť aspoň 2 500 eur. „Cena zákonite odráža kvalitu celkového zájazdu, ak chce klient ušetriť, vhodnejšie je zakúpiť si first či last minute ponuky".

Čítajte aj:

Romantika v bazéne pod večernou oblohou: Aha, kde v okolí si môžete dopriať zaujímavý zážitok

FOTOREPORT z letného kúpaliska: Topoľčanci si užívajú tropické teplá vo veľkom!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM