Katarína Jankeje Správy

Poznáme výsledky testovania deviatakov: Pozrite, ktorá z topoľčianskych škôl dopadla najlepšie

Školský rok sa skončil a žiaci už prázdninujú. Deviatakov čakal aj tento rok test, v ktorom si zmerali svoje vedomosti s rovesníkmi z celého Slovenska. Pozrite sa, ako dopadli deti z Topoľčian.

Ilustračný obrázok k článku Poznáme výsledky testovania deviatakov: Pozrite, ktorá z topoľčianskych škôl dopadla najlepšie
Zdroj: TASR

Na deviatakov čakala v ich poslednom roku na základnej neľahká úloha v podobe celonárodného testovania. Výsledky testu ukazujú, ako zvládajú Slovenský jazyk a literatúru a Matematiku v porovnaní so žiakmi škôl z celého Slovenska.

V Testovaní 9 v Slovenskom jazyku a literatúre, ktorý v tomto roku písalo 38 227 žiakov boli najúspešnejší žiaci Spojenej školy, Vojenskej v Košiciach. Tu bol testovaný len jeden žiak, ktorý dosiahol úspešnosť 91,67% na druhom mieste sa umiestnila Cirkevná ZŠ sv. Petra a Pavla zo Stropkova, kde deviataci dosiahli úspešnosť 90,58%.

V Topoľčanoch sa v Slovenskom jazyku a literatúre najviac darilo deviatakom zo Základnej školy sv. Don Bosca na ulici Ľ. Fullu s úspešnosťou 74,3%. Hneď za ňou nasleduje ZŠ sv. Ladislava na Lipovej ulici s 73,1% úspešnosťou. Trojicu naj uzatvára ZŠ na Šklutétyho ulici s 68,3%.

V Matematike sa z celoslovenského prvenstva teší ZŠ Slobodného slov. vysielača v Banskej Bystrici, ktorej študenti dosiahli 90,51%. Tesne za nimi zaostala SZŠ pre žiakov so všeobecným intelektovým nadaním s úspešnosťou rovných 90%.

Najlepšie vedomosti v Matematike preukázali v Topoľčanoch deviataci zo Základnej školy sv. Ladislava s úspešnosťou 65,5%. Na druhom mieste sa umiestnila cirkevná škola Dona Bosca s 62,2% a tesne za ňou zaostala ZŠ na J. Hollého, ktorá dosiala v úspešnosti 54,9%.

Spomedzi našich škôl sa na základe testu umiestnila na poslednom mieste ZŠ na Gogolovej ulici s 57,2% úspešnosťou v Slovenskom jazyku a literatúre a 40,5% v Matematike.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM