Krimi

Požiar výrobnej haly a priľahlých objektov: V akcii aj hasiči z Topoľčian, FOTO

Na Trenčianskej ulici v Bánovciach nad Bebravou horela v utorok nadránom výrobná hala. Požiar sa rýchlo rozšíril i na ďalšie priľahlé objekty.

Ilustračný obrázok k článku Požiar výrobnej haly a priľahlých objektov: V akcii aj hasiči z Topoľčian, FOTO
5
Galéria
Zdroj: Prezídium HAZZ SR

Pri udalosti, ktorá vypukla krátko po 1.00 h, zasahujú štyri desiatky profesionálnych i dobrovoľných hasičov, informoval TASR hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík.

„Zasahujúci hasiči odpojili postihnutý objekt od prívodu energií a za účelom lokalizácie požiaru nasadili 13 hasebných prúdov za súčasného vykonávania monitoringu ovzdušia v blízkosti objektu a postupného rozoberania konštrukcií postihnutých a ochladzovania priľahlých objektov,“ opísal Petrík.

Krátko po 4.00 h nadránom požiar podľa neho hasiči lokalizovali, pričom momentálne zasahujúci príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) vykonávajú hasebné práce a priebežne vyhľadávajú a likvidujú skryté lokálne ohniská. „Pri požiari sa nikto nezranil. Zásah momentálne ešte trvá. Na miesto udalosti smeruje aj expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov z Ministerstva vnútra SR,“ dodal.

Následkom požiaru vznikla škoda predbežne vyčíslená na 400 000 eur.

Foto: ilustračné

Požiar výrobnej haly zachvátil výrobnú halu
5
Galéria
Zdroj: Prezídium HAZZ SR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM