Iné športy

Potvrdili rolu favorita: Hokejisti Topoľčian porazili súpera z Trnavy

Prvú hokejovú ligu čakal počas posledného októbrového dňa program 14. kola. Hokejisti Topoľčian cestovali do neďalekej Trnavy.

Ilustračný obrázok k článku Potvrdili rolu favorita: Hokejisti Topoľčian porazili súpera z Trnavy
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Dobre naladené Topoľčany vstúpili do zápasu aktívne. Už v druhej minúte posielal hostí do vedenia Uhnák, o štyri minúty neskôr bolo už 0:2 pohľadom domáceho celku po zásahu Kluku a v jedenástej minúte pridal tretí gól Topoľčian Pekarčík. O chvíľu domáci celok zásluhou Hrbáčika znížil na 1:3, no to bolo v prvej tretine všetko.

V prostrednej časti zápasu posielal Topoľčany opäť do trojgólového vedenia Podstavek (1:4). Záver opäť patril hosťom. V 43. minúte sa presadil Duran (1:5). O štyri minúty neskôr korigoval stav domáci Ševčík, no poslednú ranu vsadili opäť Topoľčany, keď sa v 58. minúte presadil Laššo.

Ľ. Hurtaj (tréner HC Topoľčany) pre klubový web: „Dnes sme mali výborný vstup do zápasu, keď sme dali rýchle tri góly. Tým sme súperovi odskočili a podľa toho sa zápas s Trnavou ďalej vyvíjal. Škoda prvého gólu, ktorý sme inkasovali, pretože sme mali niekoľko šancí, ktoré zastavili tyčky. Dôležité je, že sme ubránili takmer dvojminútové oslabenie 5:3 na začiatku druhej tretiny. Špeciálna formácia to výborne odbránila a odohrala. Keď sme zvýšili gólový náskok na 4:1, tak bol zápas už definitívne v našich rukách. Výsledok 6:2 je veľmi pekný, aj keď mohol byť rozdiel ešte vyšší, pretože sme dali 5–6 tyčiek. Zakončenia ešte stále nie sú ideálne, na čom musia chalani popracovať, ak chceme získať ďalšie body. Išli sme však do Trnavy pre tri body a tie sme zaslúžene získali. Tešíme sa na piatok, kedy odohráme zápas proti Spišskej Novej Vsi.“

HK Gladiators Trnava – HC Topoľčany 2:6 (1:3, 0:1, 1:2)

Góly: 13. Hrbáčik (Valo, Hudec), 47. Ševčík (Szalay, Kohút) – 2. Uhnák, 6. Kluka (Tábi, Tomčák), 11. Pekarčík, 37. Podstavek (Tábi, Bystričan), 43. Duran (Dvonč), 58. Laššo (Podstavek, Tábi). Strely: 31:42. Vylúčenia: 2:3 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Druga – Drblík, Makúch . Diváci: 185

Trnava: Kutej – Poláček, Klein, Kuna, Burian, Kohút, Kormúth, Housa, Mikeš – Szalay, Schmidt, Ševčík – Hudec, Hrbáčik – Pätoprstý, Hrušík, Lukačovič – Ftáčnik, Klema, Škokor – Valo

Topoľčany: Halo – Ďurčo, Král, Kováčik, Hrudík, Grman, Bystričan, Duran, A. Gergel – Kluka, Uhnák, Šťastný – Tábi, Laššo, Podstavek – Pekarčík, Tomčák, Dvonč – Bečka, Klenko, D. Gergel