Viktória Botošová Krimi

Policajti si posvietia na vodičov aj v našom meste: Pozor si dajte hlavne na rýchlosť!

Policajti v našom okrese sa opäť zamerajú na porušenie pravidiel cestnej premávky. Nezabúdajte, že vás vôbec nemusia zastaviť a napriek tomu, ak porušíte zákon, domov vám príde nečakaná a nepríjemná zásielka. Na tieto veci by sme si za volantom mali dávať pozor.

Ilustračný obrázok k článku Policajti si posvietia na vodičov aj v našom meste: Pozor si dajte hlavne na rýchlosť!
Zdroj: TASR

V období 41. kalendárneho týždňa prebehne celoslovenská osobitná kontrola zameraná na dokumentovanie správnych deliktov držiteľov vozidiel.

Aj počas nasledujúceho týždňa si policajti posvietia na vodičov aj v našom meste. „ Na území Krajského riaditeľstva PZ v Nitre bude kontrola vykonaná na území okresov Nitra, Šaľa, Topoľčany, Komárno, Nové Zámky a Levice,“ informuje krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd. Jedná sa teda hlavne o rýchlosť jazdy, porušenia základných povinností vodiča, nesprávne predchádzanie a nedanie prednosti v jazde. „Polícia i touto cestou opätovne upozorňuje vodičov motorových vozidiel, aby dodržiavali pravidlá cestnej premávky, najmä rýchlosť jazdy a dbali na zvýšenú pozornosť, opatrnosť a ohľaduplnosť voči chodcom a cyklistom,“ informuje Čuháková

Foto: ilustračné

Zdroj: Policajný zbor SR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM