Katarína Jankeje Správy

Plat primátora, vyjadrenia lekárov k stavu našej nemocnice: Preštudujte si to naj, čo priniesol týždeň!

V Topoľčanoch a okolí priniesol mnoho zaujímavého aj tretí decembrový týždeň. My sme sa pozreli na udalosti a správy, ktoré najviac zarezonovali u našich čitateľov. Pozrite si prehľad najklikanejších tém na našom spravodajskom portáli za uplynulý týždeň.

Ilustračný obrázok k článku Plat primátora, vyjadrenia lekárov k stavu našej nemocnice: Preštudujte si to naj, čo priniesol týždeň!
Zdroj: TASR

V minulom týždni sme sa pozreli na účasť 21 poslancov na zastupiteľstvách, komisiách a výboroch za rok 2014. Najvyššiu účasť dosiahla Viera Bútorová, či Ida Valachová. Kto mal naopak najnižšiu dochádzku sa dočítate v článku: Účasť na zastupiteľstvách a výboroch: TAKÚTO dochádzku mali topoľčianski poslanci!

Na ustanovujúcom zasadnutí zastupiteľstva v novom zložení sa odklepol okrem iného aj plat primátora Petra Baláža na rok 2015. Suma je oproti minulému roku vyššia o 327 eur, v roku 2014 primátor poberal 3 573 eur v hrubom. Konkrétnu mzdu nájdete v našom článku: Plat primátora odklepnutý: TOTO je mzda Petra Baláža na rok 2015!

Dlhoročné súdne spory ohrozujú samotné fungovanie nemocnice v Topoľčanoch. Myslia si to lekári, ktorí v nej pracujú a ktorí to prišli povedať aj poslancom Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK). Primár úrazovej chirurgie Ján Paulík upozornil, že operačné sály sú už dnes vo veľmi zlom stave a ich chod a hygienické štandardy sa darí zabezpečovať iba veľmi ťažko. Kompletné vyjadrenia lekárov nájdete v našom článku: Lekári topoľčianskej nemocnice prehovorili: Rekonštrukcia sál je nevyhnutná!

Na poslednom riadnom zasadnutí mestského zastupiteľstva staré zloženie schválilo rozpočet na rok 2015. Mesto bude hospodáriť s viac ako 15 miliónmi eur, rekonštrukcie sa dočká futbalový štadión i lávka pre peších na Tovarníckej ulici. Viac o rozpočte sa dočítate v článku: Budúcoročný rozpočet je odklepnutý: Rekonštrukcia futbalového štadióna či oprava lávky na Tovarníckej!

Počet ochorení na chrípku v Nitrianskom kraji začína postupne stúpať. Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre informoval, že v priebehu minulého,50. ka­lendárneho týždňa bolo v kraji v dôsledku nárastu chorobnosti zatvorených šesť materských škôl v okresoch Nitra, Šaľa a Topoľčany. Viac sa dočítate v článku: Chrípka v Nitrianskom kraji útočí: Zatvoriť museli aj škôlku v našom okrese

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM